fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úprimný list otcovi. “Pod tvojim tvrdým a prísnym pohľadom sa skrýva to najjemnejšie a najkrehkejšie srdce”

Máte tip? napíšte nám mailom

V živote každej jednej ženy zohrávajú veľkú rolu muži. Hovorí sa, že žena si väčšinou vyberá svojho budúceho manžela podobného jej otcovi. Takmer každé dievča či žena vie, aké je to ťažké oznámiť otcovi, že má priateľa, pretože nech je to hocikto, otec ho bude vždy nenávidieť. Niektorí otcovia to majú však v živote oveľa ťažšie než by sme si mysleli, pretože svojim dcéram musia nahrádzať aj matku a na výchovu svojich dcér ostanú sami.

Tento článok je preto venovaný najmä otcom, ktorí sú na výchovu svojich dcér sami, no zároveň je venovaný však aj všetkým super otcom.

Milý ocko,

na otázku, ktorého človeka si najviac vážim, bez rozmýšľania vždy odpoviem, že teba, svojho otca. Aj keď to tak nie vždy vyzerá, vážim si ťa nie len ako človeka, ale vážim si aj všetko to, čo pre mňa robíš. Nič na svete vo mne nevyvolá lepší pocit, ako ten, keď v tvojich hnedých očiach vidím hviezdičky radosti, keď po príchode z práce uvidíš uprataný dom, cítiš vôňu teplého koláča alebo ťa len tak môžem prekvapiť tvojím obľúbeným jedlom. 

23-12-2016-002

Veľa ľudí nevie, že pod tvojím tvrdým a prísnym pohľadom sa skrýva to najjemnejšie a najkrehkejšie srdce. Kým ja ako tvoja dcéra nemám žiadneho kamaráta, chlapca alebo dokonca priateľa, si veľmi milý, priateľský a dobrosrdečný chlap. Pokiaľ sa však okolo mňa už niekto začne točiť, začínaš byť nebezpečný. Viem, že sa ti neoplatí klamať alebo ťa niečím naštvať, pretože aj keď svoje emócie neprejavuješ vždy nahlas, pohľad na teba ako ťa moja chyba trápi, je to najhoršie, čo môžem vidieť. Bolí to viac než facka. Napriek všetkému, čím si musíš prechádzať a s čím musíš bojovať, si stále plný elánu, humoru a dobrej nálady.

23-12-2016-003

Dá sa na teba vždy spoľahnúť, aj keď nie vždy si dochvíľny. Máš moje uznanie, pretože zvládnuť moje nálady, dá teda zabrať. Bol si to práve ty, kto ma naučil bicyklovať sa, bol si to ty, kto mi opravil všetko, čo sa mi podarilo pokaziť, bol si to práve ty, kto ma chránil, keď sa mi niekto snažil ublížiť, práve ty si bol ten, kto ma naučil chápať a rozumieť chlapom (aj keď si ma vždy presvedčil, že najlepší chlap si ty), bol si to práve ty, kto mal trpezlivosť sedieť vedľa mňa v aute, keď som dostala vodičák a ochotne si mi ukázal, že auto sa samé nepohne, samé nezabrzdí a dokonca aj stierače a svetlá si musím zapnúť ja.

23-12-2016-004

Bol si to práve ty, kto mi ukázal, že na tomto svete nič nie je nemožné: “Zavri tie ústa a zjedz tie hríby!!”, naučil si ma závisti:”Na svete je toľko detí, ktoré by chceli mať takého otca, akého máš ty!”, bol si to ty, kto ma naučil logike:” Prečo nemôžeš ísť na tú párty?! No lebo!”, ukázal si mi silu náboženstva:”Modli sa, aby som po tom rodičovskom nedostal infarkt!”, naučil si ma aj ohybnosti: “Bože môj, no pozri sa, čo máš na tom chrbte!” a aby som nezabudla, naučil si ma aj základy geografie: “No kde asi?! Však tam!”.

23-12-2016-005

Si najlepší otec z najlepších, pretože ma ochotne vieš podporiť v mojich pokusoch schudnúť a to tým, že navaríš sviečkovú, guláš alebo spravíš štrúdľu, nezabudneš mi nikdy pripomenúť, že som tvoja malá príšerka a akýkoľvek mejkap je zlý a patrí do koša, veď nedaj bože mi ťa niekto ukradne však? 🙂 Milujem najviac to, keď vidíš, že som smutná a bez slova ma zoberieš na nákupy, do Mcdonalda alebo mi kúpiš kabelku. Máš môj obdiv za to, že aj keď sa snažíš so mnou pozerať nejaký ten “môj” film, tak aj keď ťa to baví, spánok ťa premôže….

23-12-2016-006

Keby som si mohla vybrať iného otca, tak si aj tak vyberiem teba, pretože zvládaš úlohu nie len otca, ale aj úlohu kamaráta, mami, kuchára, osobného šoféra, vypínača mojej nočnej lampy, zatvárača dvier (hlavne na skrini, to máš najradšej) a občas aj zakrývača, keď v noci zo seba skopem perinu… Týmto listom ti chcem vyjadriť úctu a lásku, pretože bez teba by som to tu už dávno nezvládla. Ďakujem ti, že moje dni robíš lepšími a krajšími a som rada, že ťa mám!

S láskou Tvoja najlepšia dcéra!

Prečítajte si tiež:
Jack pre slúchadlá by mal zmiznúť aj z Android smartfónov!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií