fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takmer milión detí v Londýne bude mať možnosť využiť posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne

Po tom, ako vírus obrny objavili v odpadových vodách v hlavnom meste, britský výbor pre vakcináciu a imunizáciu v stredu informoval, že posilňujúcu dávku vakcíny by mali ponúknuť všetkým deťom vo veku jeden až deväť rokov zo všetkých častí Londýna.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Britské zdravotnícke úrady ponúknu deťom žijúcim v Londýne posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne po tom, ako vírus objavili v odpadových vodách v hlavnom meste. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Deťom vo veku jeden až deväť rokov

Britský výbor pre vakcináciu a imunizáciu v stredu informoval, že posilňujúcu dávku vakcíny by mali ponúknuť všetkým deťom vo veku jeden až deväť rokov zo všetkých častí Londýna.

Toto zabezpečí vysokú úroveň ochrany pred paralýzou a pomôže obmedziť ďalšie šírenie vírusu,“ informovala v oficiálnom vyhlásení britská agentúra pre ochranu zdravia.

Riziko obrny je nízke

Na celonárodnej úrovni je podľa vládnej agentúry riziko paralytickej obrny naďalej považované za nízke, pretože väčšina ľudí je chránená očkovaním.

Podľa najnovších údajov britského štatistického úradu žije v londýnskom regióne takmer milión detí v uvedenom veku.

Viac k témam: Imunita, Vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer milión detí v Londýne bude mať možnosť využiť posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií