fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Deadpool dosahuje rekordy! Akčnú komédiu si pozrelo desaťtisíce ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

Od štvrtkovej premiéry 11. 2. do nedele 14. 2. si film Deadpool pozrelo takmer 46-tisíc divákov. Zo Slovenska mu išli tržby v hodnote 247-tisíc eur. O šesť tisíc divákov viac predbehol film Revenant – Zmŕtvychvstanie, ktorý mal tržby (14. – 17. 1.) 218- tisíc eur.

Samozrejme omnoho väčšie tržby zarobil film celosvetovo. V prvý premietací týždeň zarobil 260 miliónov dolárov.

V rovnakom čase od štvrtka do nedele skončila za filmom Deadpool komédia Ako byť single, ktorú videlo skoro 16 000 divákov. Na treťom mieste sa končil film Päťdesiat odtieňov čiernej s približne 10 500 divákmi. Niečo nad 8 000 divákov mal film Decibely lásky.

 

O filme Deadpool

Po celom svete medzi nami žijú nenápadní, statoční a skromní superhrdinovia… a tiež Deadpool – zvláštny a netradičný komiksový hrdina z produkcie vydavateľstva Marvel. Deadpool zo skupiny slušných hrdinov vybavených superschopnosťami akosi vyčnieva, keďže je neodolateľne drzý, vulgárny, brutálny a …hlavne nechutne vtipný.

Deadpool

Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako “avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom“. Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované“ alter ego s názvom Deadpool.

Prečítajte si tiež:
Animovaná rozprávka SING prichádza do kín. Prekoná Mimoňov?

Zdroj: cinemart.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií