Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len 8-ročné dievčatko si šetrilo na nový bicykel. Peniaze z prasiatka sa však rozhodlo venovať ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy kvôli záplavám

Len 8-ročné dievčatko, ktoré si na bicykel sporilo 4 roky, ukázalo, že má skutočne veľké a dobré srdce.

Anupriya – meno malého indického dievčatka, ktoré dokázalo, že má veľké srdce a viac myslí na dobro iných než vlastné. Už ako štvorročná si začala každý deň odkladať 5 rupií, čo je v prepočte približne 6 centov, a sporila si tak na nový bicykel. Za štyri roky sa jej podarilo v prasiatku nazbierať 8246 rupií, pričom jej otec jej doložil ďalšie peniaze, aby mala malá slečna rovných 9-tisíc.

Keď sa ale dievčatko dozvedelo o desivých záplavách, ktoré postihli obyvateľov štátu Kérala, rozhodla sa našetrené peniaze využiť inak. Monzúnové dažde počas tohtoročného augusta v spomínanej oblasti usmrtili viac než 160 ľudí a a ďalšie stovky ľudí odrezali od sveta a pripravili o domovy. Anupriya si toto všetko uvedomila i napriek svojmu nízkemu veku a preto rupie určené na kúpu bicykla venovala fondu na pomoc obetiam povodní.

„Chcela som si na narodeniny, ktoré mám v októbri, kúpiť bicykel. Šetrím si naň od štyroch rokov. Rozhodla som sa ale venovať svoje úspory ľuďom z Kéraly, keďže som videla povodne v televízii. Som rada, že im môžem pomôcť. Bicykel si môžem kúpiť neskôr,“ uviedla Anupriya.

Svojim nesebeckým a veľkým gestom si vyslúžila obdiv a uznanie od ľudí po celom svete. Dokonca sa jej ozval aj riaditeľ Hero Motors, ktorý jej sľúbil nový bicykel a tak sa ho dočkala ešte pred narodeninami.

Aktuálne záplavy v Kéraloch odborníci označili za najničivejšie za posledné desiatky rokov. Vyžiadali si množstvo ľudských životov, je zničená miestna infraštruktúra a viac než milión ľudí prišlo o svoje domovy a teraz musia žiť v dočasných táboroch.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií