fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dobrovodský je novým verejným ochrancom práv, rozhodli poslanci

O funkciu ombudsmana sa uchádzali aj Maroš Matiaško a Marián Török.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredu do funkcie verejného ochrancu práv zvolili Róberta Dobrovodského. Bol zvolený nadpolovičnou väčšinou parlamentných poslancov.

O funkciu ombudsmana sa okrem Dobrovodského uchádzali Maroš Matiaško a Marián Török. Verejný ochranca práv sa volí na päť rokov a jeho funkčné obdobie začne plynúť dňom zloženia sľubu.

Návrh na zvolenie Róberta Dobrovodského do funkcie predložila do parlamentu nezaradená poslankyňa Katarína Hatráková.

Dobrovodský je právnik a univerzitný docent pôsobiaci na Katedre občianskeho a obchodného práva Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Taktiež je členom Legislatívnej rady vlády SR a člen Komisie pre tvorbu práva pri Ústavnoprávnom výbore NR SR. Dobrovodský pripravoval novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktorá zaviedla povinné zverejňovanie zmlúv. Taktiež pomáhal pri ochrane ľudských práv a slobôd maloletých detí či obetí domáceho násilia.

Viac k témam: Verejný ochranca práv
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobrovodský je novým verejným ochrancom práv, rozhodli poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií