fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drvivá väčšina utečencov z Ukrajiny sa chce vrátiť do svojej vlasti, ukázal prieskum

Viac než tretina oslovených sa chce vrátiť na Ukrajinu, keď bude bezpečné byť v oblasti, v ktorej žili pred vojnou.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Veľká väčšina ukrajinských utečencov sa chce vrátiť do svojej krajiny, keď to bude možné. Vyplýva to zo štúdie Ukrajinského centra ekonomických a politických štúdií.

Prieskum na vzorke 511 utečencov žijúcich vo viac ako 30 krajinách ukázal, že len 7 percent utečencov sa neplánuje vrátiť na Ukrajinu. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Z prieskumu ďalej vyplýva, že 36 percent oslovených sa chce vrátiť na Ukrajinu, keď bude bezpečné byť v oblasti, v ktorej žili pred vojnou.

Ďalších 35 percent respondentov uviedlo, že sa vrátia hneď, ako sa skončí vojna. Sedemnásť percent opýtaných konštatovalo, že je ťažké na otázku o návrate odpovedať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Drvivá väčšina utečencov z Ukrajiny sa chce vrátiť do svojej vlasti, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií