fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dúhový PRIDE Bratislava sa vracia do ulíc mesta, pripravený je aj program pre deti a family zóna

Po dvoch rokoch sa uskutoční aj sprievod ulicami Bratislavy. Tentoraz novou a dlhšou trasou.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa 23. júla vracia na Hviezdoslavovo námestie a po dvoch rokoch sa uskutoční aj sprievod ulicami Bratislavy. Záštitu nad 12. ročníkom festivalu prevzali Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Michal Šimečka, podpredseda Európskeho parlamentu a Matúš Vallo, primátor hlavného mesta SR Bratislavy.

Vystúpia na ňom interpreti Adam Pavlovčin (ADONXS), Gipsy Čáve, FVLCRVM a ďalší. Programom divákov a diváčky prevedie Veronika Cifrová Ostrihoňová. Informoval o tom Martin Macko z Dúhový Pride Bratislava.

Najviac dúhových vlajok v histórii

Na Hviezdoslavovo námestie zaznejú od 13:00 hodiny príhovory hostí zo samosprávy, politiky, ľudskoprávnych organizácií, LGBTI+ komunity a diplomatického zboru. Programom divákov a diváčky prevedie Veronika Cifrová Ostrihoňová. Songy zo svojho nového albumu zaspieva víťaz Superstar, Adam Pavlovčin (ADONXS).

Následne sa bude konať aj sprievod mestom s novou a dlhšou trasou. Od 16:30 má pokračovať kultúrny program na Hviezdoslavovom námestí, tento ročník až na dvoch pódiách.

Novinkou je aj family zóna a program pre deti, o ktorý sa postará kapela Pánko a zabávačka Šašinka Sašinka.

Prečítajte si tiež:
Historicky prvýkrát vyberali predsedov nových správnych súdov, otázne sú ešte Košice

„Festival nepriamo reaguje aj na hrozbu zákazu vyvesenia dúhových vlajok na verejných budovách a vďaka bezprecedentnej podpore našich partnerov tak budeme mať možnosť vidieť tento víkend v Bratislave najviac dúhových vlajok v histórii,” uviedol Macko.

Sprievodné podujatia počas mesiaca

Sobotňajšiemu festivalu predchádzajú dve konferencie zamerané na firemný sektor a inklúziu LGBTI+ ľudí. Vo štvrtok 21. júla sa koná LGBTI+ Business Forum 2022 organizované združením Diversity Pro. Témou tohto ročníka je Rovnosť príležitostí: výzva pre Slovensko a okrem iných zaznejú príspevky od vedúcich predstaviteľov a predstaviteliek Európskej agentúry práce (ELA), Zastúpenia Európskej komisie v SR, viacerých firiem a organizácií. So zamestnávateľmi sa porozprávame o nástrojoch merania diverzity a inklúzie.

Festival je spojený s mesiacom sprievodných podujatí (viac ako 20 podujatí napríklad, diskusie, workshopy, filmové projekcie, výstavy, divadelné, hudobné a tanečné predstavenia). PRIDE mesiac začal slávnostným otvorením 30. júna v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca za účasti primátora Bratislavy, Matúša Valla.

Viac k témam: Dúhový pochod PRIDE
Zdroj: Webnoviny.sk – Dúhový PRIDE Bratislava sa vracia do ulíc mesta, pripravený je aj program pre deti a family zóna © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Spoločnosť Arca Capital do konkurzu nepôjde. Aby vyplatila aspoň časť svojich pohľadávok, súd nariadil reštrukturalizáciu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií