fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvaja muži zastrelili počas výcviku ruských dobrovoľníkov v Belgorodskej oblasti 11 ľudí a 15 zranili

Ruské ministerstvo obrany nazvalo incident teroristickým útokom.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Dvaja muži v sobotu spustili paľbu na dobrovoľných vojakov v ruskej Belgorodskej oblasti pri Ukrajine. Zabili pritom 11 ľudí a 15 zranili, pričom aj oni potom zomreli.

Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany, podľa ktorého dvaja muži z nemenovanej bývalej sovietskej republiky spustili paľbu na dobrovoľníkov počas výcviku na strelnici a pri spätnej paľbe zomreli. Ministerstvo incident nazvalo teroristickým útokom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Incident sa stal v čase mobilizácie, ktorú nariadil prezident Vladimir Putin na posilnenie síl na Ukrajine. V piatok Putin vyhlásil, že povolali už viac ako 220-tisíc záložníkov a sľúbil, že sa mobilizácia skončí o dva týždne.

Mobilizácia, ktorá vyvolala protesty a masové úteky ľudí z Ruska, by sa mala týkať 300-tisíc ľudí, no vyvoláva zmätky.

Aj keď ruský vodca vyhlásil, že povolaní budú len ľudia, ktorí nedávno slúžili v armáde, aktivisti a skupiny na ochranu ľudských práv hlásia, že vojenské odvodové úrady zhromažďujú ľudí bez akýchkoľvek skúseností s armádou, pričom niektorí tiež nie sú spôsobilí na službu zo zdravotných dôvodov.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci pokračujú v ofenzíve a v Chersonskej oblasti zrejme prelomili ruské línie

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja muži zastrelili počas výcviku ruských dobrovoľníkov v Belgorodskej oblasti 11 ľudí a 15 zranili © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií