fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlása

Erdogan zároveň obvinil Grécko, ktoré je členom NATO, z toho, že využíva Severoatlantickú alianciu proti Turecku. Dodal, že Ankara nechce opakovať takú „chybu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho krajina nie je priaznivo naklonená vstupu Fínska a Švédska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), o ktorom obe krajiny uvažujú.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Za dôvod svojho postoja Erdogan označil údajnú podporu Švédska a iných škandinávskych krajín kurdským militantom a ďalším organizáciám, ktoré Ankara považuje za teroristov.

„Škandinávske štáty konajú ako hostitelia teroristických organizácií, vrátane PKK a DHPC-C,“ povedal v piatok turecký prezident s odkazom na Stranu kurdských pracujúcich (PKK) a ľavicovú militantnú Revolučnú ľudovú oslobodzovaciu stranu-front (DHPC-C).

Erdogan zároveň obvinil Grécko, ktoré je členom NATO, z toho, že využíva Severoatlantickú alianciu proti Turecku a dodal, že Ankara nechce opakovať takú „chybu“.

Viac k témam: PKK Strana kurdských pracujúcich, rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlása © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií