fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Erdogan obvinil USA z útočenia proti Rusom. Tí voči tomu prejavujú veľkú odolnosť, tvrdí

„Pracujeme na vytvorení koridoru mieru, tak ako sme pracovali na koridore pre obilie. Myslíme si, že najlepšou cestou je cesta od dialógu k mieru,” povedal turecký prezident.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.11.2022 (Webnoviny.sk) – Turecko je podľa jeho prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zaviazané voči hľadaniu dialógu o mieri medzi Ruskom a Ukrajinou. V rozhovore s novinármi počas letu z Uzbekistanu však povedal, že sa zdá, že Západ a hlavne USA proti Rusku nekonečne útočia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Samozrejme Rusko voči tomu prejavuje veľkú odolnosť,” povedal turecký prezident. Informuje o tom portál news.sky.com.

Erdogan nespresnil, čo svojimi slovami myslel. Po tom, ako Rusko odštartovalo inváziu na Ukrajinu, západné krajiny poskytli Kyjevu zbrane a zároveň uvalili proti Moskve ostré sankcie.

Pracujeme na vytvorení koridoru mieru, tak ako sme pracovali na koridore pre obilie. Myslíme si, že najlepšou cestou je cesta od dialógu k mieru,” povedal Erdogan, pričom dodal, že názor Ukrajiny bude dôležitý.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: dialóg o mieri, rusko-ukrajinský konflikt, Turecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Erdogan obvinil USA z útočenia proti Rusom. Tí voči tomu prejavujú veľkú odolnosť, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinské sily obkľúčili Cherson a zaútočili na ruské pozície, podľa Zelenského však odtiaľ okupanti neutekajú (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií