Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európa má od vypuknutia ruskej invázie viac ako šesť miliónov ukrajinských utečencov, potrebujú humanitárnu pomoc

Odhad počtu utečencov podľa UNHCR zahŕňa žiadosti o dočasnú ochranu alebo podobné národné ochranné schémy a počet žiadostí o azyl od ukrajinských utečencov.

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Európa k 17. augustu registruje 6 657 918 utečencov z Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na dáta Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Milióny ľudí prišli o domovy na Ukrajine a potrebujú humanitárnu pomoc v rámci najväčšej a najrýchlejšie rastúcej vysťahovaleckej krízy od druhej svetovej vojny, konštatuje Medzinárodný záchranný výbor.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odhad počtu utečencov v Európe podľa UNHCR zahŕňa žiadosti o dočasnú ochranu alebo podobné národné ochranné schémy a počet žiadostí o azyl od ukrajinských utečencov.

Podľa hovorcu UNHCR Christophera Boiana je to však stále konzervatívny odhad celkového počtu utečencov z Ukrajiny v Európe, pretože nemusia byť k dispozícii aktuálne oficiálne údaje z každej krajiny a tiež preto, že nie všetky krajiny, ktoré prijali utečencov, sa podieľajú na oficiálnych programoch ochrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Európa má od vypuknutia ruskej invázie viac ako šesť miliónov ukrajinských utečencov, potrebujú humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií