fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku, Habeck apeluje aj na Maďarsko

Robert Habeck taktiež skonštatoval, že hospodárska recesia nemusí nastať.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký vicekancelár a minister hospodárstva Robert Habeck je presvedčený, že Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku vrátane ropného embarga.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V rozhovore pre spravodajský web CNN poznamenal, že je to možné uskutočniť v priebehu niekoľkých dní. „Očakávam, že všetci, aj Maďarsko, budú pracovať na nájdení riešenia a nepovedia: ´Dobre, máme výnimku, upokojíme sa a budeme stavať na našom partnerstve s Putinom´,“ povedal Habeck na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Habeck taktiež skonštatoval, že hospodárska recesia nemusí nastať. „Nič nie je nevyhnutné. Sme ľudské bytosti a môžeme zmeniť chod dejín,“ dodal 52-ročný rodák z Lübecku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku, Habeck apeluje aj na Maďarsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií