fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bezpečnostné prostredie Slovenska zažíva najväčšiu zmenu za posledných 30 rokov, uviedla Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v pondelok 27. júna v Prezidentskom paláci za účasti ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka slovenských veľvyslancov.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová upozornila, že Slovensko zažíva najväčšiu zmenu bezpečnostného prostredia za posledných tridsať rokov. Uviedla to vo svojom statuse na sociálnej sieti po pondelkovom prijatí slovenských veľvyslancov pôsobiacich v rôznych častiach sveta.

Nová realita vplýva na našu bezpečnosť

S diplomatmi diskutovala o realite, ktorú dnes spoločnosť žije, v ktorej pracuje, a ktorá má ovplyvňovať aj jej priority a ciele.

Hlava štátu zhodnotila, že nikdy v slovenskej modernej histórii sa vojna neodohrávala bližšie ako dnes.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Aj toto je naša nová realita. Vplýva na naše domáce dianie, našu ekonomickú a sociálnu situáciu, našu bezpečnosť. Musíme ju žiť prakticky vo všetkom, čo ako krajina robíme, a to platí aj pre výkon našej diplomacie. Ide o našu prosperitu, našu bezpečnosť, a bez preháňania, aj o našu budúcnosť,“ ozrejmila.

Prezidentka ocenila prácu diplomatov

Zároveň ocenila, že veľvyslanci tejto novej situácii rozumejú a ukázali, že vedia, kam Slovensko patrí.

Slovensko má v súčasnosti v zahraničí 92 diplomatických zastúpení, z nich 64 veľvyslanectiev, osem misií pri medzinárodných organizáciách, deväť generálnych konzulátov, deväť Slovenských inštitútov, jeden styčný úrad a jeden Slovenský ekonomický a kultúrny úrad. Celkovo má Slovenská republika svoje zastúpenie v 64 krajinách na všetkých kontinentoch.

Prečítajte si tiež:
Právnička Dominika Árvaiová sa chce stať primátorkou Zvolena, spolu s ňou kandiduje 25 ľudí na poslancov

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bezpečnosť, Diplomacia, Prezidentka SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostné prostredie Slovenska zažíva najväčšiu zmenu za posledných 30 rokov, uviedla Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií