fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chlapci sú von z jaskyne, Hollywood chce do nej vstúpiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Producenti kresťanských filmov, ako napríklad “God’s Not Dead” z roku 2014, sú už v Thajsku. Plánujú vytvoriť film o 18-dňovej sérii futbalového mužstva uviaznutého v zaplavenej jaskyni.

Napriek tomu, že dramatická záchrana často neovládne veľké obrazovky, spoluzakladateľ Pure Flix Entertainment Michael Scott verí, že príbeh o 12 chlapcoch a ich 25-ročnom trénerovi je zrelý na filmovú adaptáciu.

“Uvedomili sme si, že to bude neuveriteľne inšpiratívny film,” povedal Scott do telefónu z Thajska. “Rovnako ako mnohí ľudia aj my vieme, že v súčasnosti nie je veľa pozitívnych správ vo svete.”

film o zachránených chlapcoch
Žiaci v Indii zapáli sviečky a modlili sa za skupinu futbalistov a ich trénera. Zdroj: APnews.com/Ajit Solanki

Scott hovorí, že má pocit osobného spojenia s príbehom. Jeho manželka je Thajčanka. Leto, kedy sa stratil futbalový tím, trávil filmár v Bangkoku. Scott a ďalší producent Adam Smith nedávno cestovali do oblasti okolo jaskyne v severnom Thajsku a začali hovoriť s niektorými účastníkmi o ich “právach na život”. 

“Pre nás to nie je o nejakých veľkých pretekoch. Ide nám len o to, aby sme sa uistili, že dáme von autentický, pravdivý príbeh,” povedal producent Smith.

Ešte ich čaká mnoho prekážok. Veľa filmov, ktoré vstupujú do výroby, totiž ani nie sú dokončené. Producenti však práve začínajú hľadať scenáristu a veria, že záujem prejavia aj iné, možno väčšie produkčné spoločnosti. A zatiaľ čo má Pure Flix Entertainment úspech vďaka nízkorozpočtovým filmom, je to stále veľmi vzdialené od hollywoodskej “ťažkej váhy”. Ostatné televízie a filmy sa snažia realizovať; Discovery má naplánovaný hodinový dokumentárny film na piatok.

Pure Flix dúfa, že dokáže poraziť akýkoľvek fiktívny, beletristický film. “Nemyslím si, že ide o náboženský film,” hovorí Scott, “myslím, že je to film inšpiratívny.”

film o zachránených chlapcoch
Zdroj: facebook.com/Thai NavySEAL

V thajskom jaskynnom komplexe Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai bolo viac ako 2 týždne uviaznutých 12 chlapcov vo veku 11 – 16 rokov, členov futbalového tímu, spolu s ich 25-ročným trénerom. Záchranná operácia bola riskantná a zdĺhavá. Potápači museli chlapcov po jednom vyviesť zo zložitého jaskynného systému, pričom niektoré chodby boli úplne zaplavené. Za týmto účelom bolo potrebné naučiť chlapcov aj základy potápania.

Prečítajte si tiež:
Herci zo seriálu Game of Thrones predtým a teraz: Pozrite sa, ako sa zmenili

Akcia má jednu obeť. Minulý piatok prišiel o život 38-ročný potápač, ktorý sa na záchrannej akcii zúčastnil ako dobrovoľník. Zomrel pre nedostatok kyslíka počas nočnej misie, ktorej úlohou bolo doručenie nádob s kyslíkom.

Riskantná trojdňová operácia sa začala v nedeľu (8.7.) a včera (v stredu 11.7.) oznámili, že sú vonku už všetci zúčastnení.

Zdroj: https://apnews.com/6423e4f160ab40ca9adfc560afd5ca7e/Producers-plan-movie-about-Thai-cave-rescue

Foto: https://apnews.com/6423e4f160ab40ca9adfc560afd5ca7e/Producers-plan-movie-about-Thai-cave-rescue

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií