fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Film Zrodila sa hviezda patrí medzi najväčších favoritov cien Zlatý glóbus

Máte tip? napíšte nám mailom

Divácky hit Zrodila sa hviezda možno zaboduje na jednom z najuznávanejších filmových ocenení. Zaslúži si to?

O cenách Zlatý glóbus sa hovorí ako o predzvestiach neskorších ocenení americkej Akadémie filmových umení a vied, Oscarov. Glóbusy udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov a ich aktuálny ročník má poradové číslo 76.

Ceny najlepším filmom, seriálom, minisériám a tvorivým výkonom v Hollywoode udelia 6. januára 2019.

Prečítajte si tiež 11 faktov, ktoré ste nevedeli o filme Zrodila sa hviezda.

Podmanila si slovenské kiná

Medzi najhorúcejších kandidátov patrí snímka Zrodila sa hviezda (A Star Is Born). Tá si podmanila aj slovenské kiná, v ktorých ju videlo už viac ako 227 000 divákov a aj po dvoch mesiacoch od uvedenia sa drží v prvej pätici aktuálne najnavštevovanejších titulov.

Hollywoodski zahraniční novinári snímku nominovali na ocenenie v piatich kategóriách.

Sošku si môže v januári odniesť Lady Gaga, nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v dramatickom filme. Bradley Cooper sa bude o ňu uchádzať v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v dramatickom filme, ale aj v kategórii Najlepšia réžia. Film je zaradený medzi nominovanú päticu v kategórii Najlepší film – dráma.

Sošku si môže v januári odniesť Lady Gaga aj Bradley Cooper. Zdroj: Continental film

O cenu sa bude uchádzať aj obľúbená pieseň Shallow, ktorú naspievali Lady Gaga s Cooperom a zložilo tvorivé zoskupenie v zložení: Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando a Andrew Wyatt. Môže sa stať Najlepšou pôvodnou filmovou piesňou.

Snímku Zrodila sa hviezda nájdu diváci a diváčky ešte stále v ponuke slovenských kín vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií