fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Film Zrodila sa hviezda patrí medzi najväčších favoritov cien Zlatý glóbus

Divácky hit Zrodila sa hviezda možno zaboduje na jednom z najuznávanejších filmových ocenení. Zaslúži si to?

O cenách Zlatý glóbus sa hovorí ako o predzvestiach neskorších ocenení americkej Akadémie filmových umení a vied, Oscarov. Glóbusy udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov a ich aktuálny ročník má poradové číslo 76.

Ceny najlepším filmom, seriálom, minisériám a tvorivým výkonom v Hollywoode udelia 6. januára 2019.

Prečítajte si tiež 11 faktov, ktoré ste nevedeli o filme Zrodila sa hviezda.

Podmanila si slovenské kiná

Medzi najhorúcejších kandidátov patrí snímka Zrodila sa hviezda (A Star Is Born). Tá si podmanila aj slovenské kiná, v ktorých ju videlo už viac ako 227 000 divákov a aj po dvoch mesiacoch od uvedenia sa drží v prvej pätici aktuálne najnavštevovanejších titulov.

Hollywoodski zahraniční novinári snímku nominovali na ocenenie v piatich kategóriách.

Sošku si môže v januári odniesť Lady Gaga, nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v dramatickom filme. Bradley Cooper sa bude o ňu uchádzať v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v dramatickom filme, ale aj v kategórii Najlepšia réžia. Film je zaradený medzi nominovanú päticu v kategórii Najlepší film – dráma.

Sošku si môže v januári odniesť Lady Gaga aj Bradley Cooper. Zdroj: Continental film

O cenu sa bude uchádzať aj obľúbená pieseň Shallow, ktorú naspievali Lady Gaga s Cooperom a zložilo tvorivé zoskupenie v zložení: Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando a Andrew Wyatt. Môže sa stať Najlepšou pôvodnou filmovou piesňou.

Snímku Zrodila sa hviezda nájdu diváci a diváčky ešte stále v ponuke slovenských kín vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií