fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švédsko a Fínsko sú o krok bližšie vstupu do NATO, spojenci podpísali prístupové protokoly pre obe krajiny

Prístupové protokoly musia ešte ratifikovať zákonodarcovia vo všetkých 30 členských štátov NATO, čo môže trvať niekoľko mesiacov.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.7.2022 (Webnoviny.sk) – Tridsiatka spojencov v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) v utorok podpísala prístupové protokoly pre Fínsko a Švédsko. Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg.

„Je to naozaj historický moment pre Fínsko, Švédsko a NATO,“ povedal Stoltenberg. Prístupové protokoly teraz musia ratifikovať zákonodarcovia vo všetkých 30 členských štátov NATO, čo môže trvať niekoľko mesiacov.

Podpísanie prístupových protokolov pre Fínsko a Švédsko zvyšuje strategickú izoláciu Ruska v dôsledku jeho februárovej invázie na susednú Ukrajinu a vojenskej agresie, ktorá tam odvtedy trvá.

„Budeme ešte silnejší a naši ľudia budú ešte bezpečnejší, keďže čelíme najväčšej bezpečnostnej kríze za ostatné desaťročia,“ dodal Stoltenberg.

Viac k témam: Prístupové rokovania, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédsko a Fínsko sú o krok bližšie vstupu do NATO, spojenci podpísali prístupové protokoly pre obe krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií