fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, prezidentka Čaputová vyzdvihla ich citát potvrdzujúci rovnosť ľudí a národov

Dvojica podľa prezidentky Zuzany Čaputovej našim predkom sprostredkovala vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.7.2022 (Webnoviny.sk) – Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, v čoho dôsledku sa stali kresťanskými spolupatrónmi Európy. Na sociálnej sieti to uviedla prezidenta SR Zuzana Čaputová s tým, že dvojica našim predkom sprostredkovala vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Nadčasovosť a múdrosť podľa Čaputovej potvrdzuje aj citát z doby, keď svätý Cyril pred kňazmi obhajoval rovnosť ľudí aj národov: „Či nepadá dážď od Boha na všetkých rovnako? Alebo slnko tiež nesvieti na všetkých? Nedýchame na vzduchu všetci rovnako? Ako sa teda vy nehanbíte pripomínať len tri jazyky a chcete, aby všetky ostatné jazyky a národy boli slepé a hluché?,” citovala hlava štátu s tým, že podľa nej daný citát predbehol svoju dobu.

Prezidentka dodala, že s dvojicou sa spája poznanie a múdrosť, ktoré nás obohacujú a tiež písmo a slovo, ktoré nezraňujú, ale umožňujú šírenie nádeje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: posolstvo, Sviatok svätého Cyrila a Metoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, prezidentka Čaputová vyzdvihla ich citát potvrdzujúci rovnosť ľudí a národov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hamranova dôvera voči Generálnej prokuratúre je pre konanie voči štyrom agentom NAKA výrazne naštrbená
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií