fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha

Fínsko a Švédsko sú oficiálne takzvané nezúčastnené krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Fínsko sa o žiadosti o členstvo do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) rozhodne pravdepodobne skôr do niekoľkých týždňov, ako mesiacov. Fínska premiérka Sanna Marin sa tak vyjadrila po bilaterálnom rokovaní so svojou švédskou partnerkou Magdalenou Andersson v Štokholme. Podľa Marin by bolo najlepšie podobné bezpečnostné rozhodnutia koordinovať so Švédskom. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Fínsky parlament dostal v stredu bielu knihu o zmenách v národnom bezpečnostnom prostredí po útoku susedného Ruska na Ukrajinu. Očakáva sa, že správu zákonodarcovia podpíšu a zverejnia ju ešte v stredu.

Andersson po stretnutí s Marin hovorila opatrnejšie a uviedla, že Švédsko stále zvažuje svoje rozhodnutie. Podotkla pritom, že v septembri sa v krajine konajú voľby. Fínsko a Švédsko sú oficiálne takzvané nezúčastnené krajiny. Od začiatku vojny na Ukrajine sa však diskutuje o možnosti ich vstupu do NATO.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Osemnásť členov diplomatickej misie Európskej únie musí opustiť Rusko, pre Moskvu sú to nežiadúce osoby
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií