fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fínsko s vysokou pravdepodobnosťou požiada o členstvo v NATO, podľa ministerky nastal ten správny čas

Podľa fínskej ministerky pre európske záležitosti Tytti Tuppurainenovej ide o „veľmi prirodzenú odpoveď” na ruskú vojnu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Je „vysoko pravdepodobné”, že Fínsko požiada o členstvo v Severoatlantickej aliancii. Povedala to pre televíznu stanicu CNN fínska ministerka pre európske záležitosti Tytti Tuppurainenová. Rozhodnutie podľa jej slov krajina ešte neurobila, ale pravdepodobné členstvo v NATO označila za „veľmi prirodzenú odpoveď” na ruskú vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vyjadrila pritom nádej, že ak Fínsko naozaj požiada o prijatie do Severoatlantickej aliancie, „ratifikačný proces bude taký krátky, ako je to možné”.

„Samozrejme by sme uprednostnili susedstvo založené na priateľstve a kooperácii,” konštatovala Tuppurainenová. „Ale je to Rusko, kto sa vzdialil od bezpečnostného poriadku, a je to Rusko, kto začal vojnu na Ukrajine. Je to Rusko, kto napadol Ukrajinu. Teraz ľudia vidia túto novú realitu a nastal čas vstúpiť do NATO,” poznamenala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: členstvo v NATO, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsko s vysokou pravdepodobnosťou požiada o členstvo v NATO, podľa ministerky nastal ten správny čas © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Grécky pilot zabil svoju manželku a dostal doživotie, pre príbeh o lupičoch neváhal ani uškrtiť psa
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií