Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzska vláda prichystala odmeny pre štátnych zamestnancov, chce sa vyhnúť štrajkom počas OH a PH v Paríži

Potvrdil to minister pre transformáciu a verejnú správu Stanislas Guerini.

10.3.2024 (SITA.sk) – Aby sa francúzska vláda vyhla štrajku štátnych zamestnancov počas olympijských a paralympijských hier v Paríži, počas leta pracovníkom z hlavného mesta ponúkne špeciálne bonusy. Potvrdil to minister pre transformáciu a verejnú správu Stanislas Guerini.

Paríž očakáva až 16 miliónov návštevníkov

Spomenuté odmeny budú vo výške 500 až 1500 eur, ďalšie detaily nie sú známe. Francúzske odbory nedávno upozornili, že napríklad v nemocniciach hrozia štrajky počas OH a PH, kedy do francúzskej metropoly pricestujú masy z celého sveta.

Parížska kancelária pre cestovný ruch očakáva až 16 miliónov návštevníkov. Situácia v krajine je napätá po nedávny štrajkoch učiteľov, policajtov či farmárov, vo februári protestovali napríklad zamestnanci napojení na prevádzku populárnej Eiffelovej veže.

Dvesto-eurový bonus

Guerini informoval, že vláda pracuje na pláne kompenzácie pre zamestnancov a zabezpečení riadnej starostlivosti o ich deti počas letných mesiacov. Zriadi pre nich špeciálne materské školy a vyčlení tisíc miest v letných táboroch.

Zamestnanci štátu, ktorí majú deti, tiež dostanú bonus 200 eur za jedného potomka. V neúplných rodinách bude náhrada na jedno dieťa až 350 eur. „Celá krajina sa chce vyhnúť štrajkom počas olympijských hier. Hry musia byť úspešné pre celý národ,“ povedal Guerini.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži, OH 2024 v Paríži
Zdroj: SITA.sk – Francúzska vláda prichystala odmeny pre štátnych zamestnancov, chce sa vyhnúť štrajkom počas OH a PH v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií