Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsko pri príležitosti Dňa dobytia Bastily zakázalo ohňostroje

Vláda vydala dekrét zakazujúci používanie pyrotechnických výrobkov na oslavy dňa 14. júla.

9.7.2023 (SITA.sk) – Francúzsko zakázalo predaj, držbu a prepravu všetkých ohňostrojov počas osláv Dňa dobytia Bastily. Francúzska vláda vydala dekrét zakazujúci používanie „pyrotechnických výrobkov“ na oslavy 14. júla po tom, čo v júni polícia zastrelila mladého muža a krajinu v reakcii na úmrtie zasiahla vlna nepokojov.

Narušenie verejného poriadku

Zákaz sa netýka oficiálnych ohňostrojových prehliadok, ktoré organizujú miestne úrady. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

„Aby sa predišlo riziku vážneho narušenia verejného poriadku počas osláv 14. júla, bude na území štátu do 15. júla, vrátane, zákaz predaja, prenášania, prepravy a používania pyrotechnických výrobkov a zábavnej pyrotechniky,“ uvádza dekrét zverejnený v oficiálnom vestníku.

Zvýšená prítomnosť bezpečnostných zložiek

Premiérka Élisabeth Borne uviedla, že okrem obmedzenia ohňostrojov zavádzajú aj „masívnu“ prítomnosť bezpečnostných zložiek, aby udržali mier a ochránili „Francúzov počas týchto dvoch citlivých dní“.

Pre noviny Le Parisien povedala, že mnohí ľudia sa celkom obávali možnosti nových násilností počas štátneho sviatku. V súvislosti s nedávnymi protestami skončilo v policajnej väzbe viac ako 3 700 ľudí, medzi nimi najmenej 1 160 mladistvých.

Viac k témam: bezpečnostné zložky, Dekrét, Deň dobytia Bastily, Francúzska vláda, Ohňostroje, Premiérka, Protesty, Pyrotechnika, Zahraničie, zákaz pyrotechniky
Zdroj: SITA.sk – Francúzsko pri príležitosti Dňa dobytia Bastily zakázalo ohňostroje © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií