fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsko zmrazilo majetok ďalším ruským oligarchom, svojim luxusným vilám môžu dať na čas zbohom

Hodnota 33 nehnuteľností sa odhaduje na viac ako pol miliardy eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzska vláda informovala, že zmrazila vlastníctvo 33 nehnuteľností na Francúzskej riviére, v Paríži a na iných miestach, ktoré patria ruským oligarchom postihnutým sankciami pre vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z aktualizovaného zoznamu zmrazených nehnuteľností v ruskom vlastníctve. Zoznam zverejnilo francúzske ministerstvo financií.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Hodnota 33 nehnuteľností sa odhaduje na viac ako pol miliardy eur. Na rozdiel od zhabaných alebo skonfiškovaných nehnuteľností tie, ktoré sú zmrazené, naďalej patria ich majiteľom a môžu v nich bývať. Nemôžu ich však predať alebo prenajať.

Celková hodnota ruského majetku zmrazeného alebo zhabaného vo Francúzsku sa už blíži k sume 24 miliárd eur. Ich podstatnú časť tvoria zmrazené finančné aktíva ruskej centrálnej banky v sume takmer 23 miliárd eur.

Okrem finančných aktív a nehnuteľností francúzske úrady pre vojnu na Ukrajine zmrazili alebo zhabali tri jachty a štyri dopravné lode a zmrazili šesť vrtuľníkov a tri umelecké diela.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko zmrazilo majetok ďalším ruským oligarchom, svojim luxusným vilám môžu dať na čas zbohom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Stoltenberg apeluje na zosilnenie pomoci pre Ukrajinu, členské štáty by mali poskytnúť ďalšie zbrane
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií