fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg apeluje na zosilnenie pomoci pre Ukrajinu, členské štáty by mali poskytnúť ďalšie zbrane

Členské štáty NATO, nie však NATO ako organizácia, podľa generálneho tajomníka poskytujú Ukrajine rôzne druhy zbraní a ďalšej podpory, no 30 spojencov by mohlo robiť viac.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg vyzýva členské štáty aliancie, aby poskytli Ukrajine viac zbraní a nielen obranné protitankové zbrane a protivzdušnú obranu.

„Vyzval som spojencov, aby poskytli ďalšiu pomoc v podobe rôznych typov systémov, ľahkých aj ťažších zbraní,“ vyjadril sa Stoltenberg vo štvrtok pred stretnutím ministrov zahraničných vecí štátov NATO v Bruseli.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Členské štáty NATO, nie však NATO ako organizácia, podľa Stoltenberga poskytujú Ukrajine rôzne druhy zbraní a ďalšej podpory, no 30 spojencov by mohlo robiť viac. „Ukrajina bojuje v obrannej vojne, takže toto rozlišovanie medzi útočnými a obrannými zbraňami v skutočnosti nemá žiadny zmysel,“ poznamenal.

Stoltenberg zároveň zdôraznil, že pre NATO je dôležité nedať sa zatiahnuť do širšej vojny s Ruskom. „NATO na miesto neposiela jednotky. Máme tiež zodpovednosť za to, aby sme zabránili tomuto konfliktu v eskalácii mimo Ukrajiny, a aby sa stal ešte smrteľnejším, nebezpečnejším a ničivejším,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg apeluje na zosilnenie pomoci pre Ukrajinu, členské štáty by mali poskytnúť ďalšie zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Húfnice z USA už dorazili na Ukrajinu, zatiaľ potvrdili príchod viac ako 90 percent
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií