fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci odhalili najlepšieho speváka všetkých čias! Je ním tento hudobný velikán

Máte tip? napíšte nám mailom

Najlepším spevákom všetkých čias je…

Skupina vedcov z Česka, Rakúska a Švajčiarska spravila štúdiu, ktorá sa zameriavala na rozsah hlasu. Práve v nej najlepšie obstál nebohý spevák kapely Queen, Freddie Mercury. Jeho hlas totiž má najväčší rozsah, čo spoločne s číslami z predajov a neutíchajúcou slávou, dokazuje, že ide o najlepšieho speváka všetkých čias.

Vedci skúmali šesť rozhovorov s legendárnym spevákom a zistili, že jeho hlas sa približne držal v rovine 117,3 Hz. Zároveň prišli na to, že jeho spev bol subharmonický, čo znamená, že jeho komorné záhyby pri speve vibrovali v rovnakom čase, ako jeho hlasivky. Tento jav je pritom skutočne ojedinelý a vypovedá to o tom, že Freddieho hlasivky vibrovali rýchlejšie než u obyčajných ľudí. U väčšiny ľudí sa vibrato totiž pohybuje od 5,4 Hz od 6,9 Hz. U Freddieho to však bolo 7,04 Hz.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií