fbpx
Vedci odhalili najlepšieho speváka všetkých čias! Je ním tento hudobný velikán

Vedci odhalili najlepšieho speváka všetkých čias! Je ním tento hudobný velikán

Najlepším spevákom všetkých čias je…

Skupina vedcov z Česka, Rakúska a Švajčiarska spravila štúdiu, ktorá sa zameriavala na rozsah hlasu. Práve v nej najlepšie obstál nebohý spevák kapely Queen, Freddie Mercury. Jeho hlas totiž má najväčší rozsah, čo spoločne s číslami z predajov a neutíchajúcou slávou, dokazuje, že ide o najlepšieho speváka všetkých čias.

Vedci skúmali šesť rozhovorov s legendárnym spevákom a zistili, že jeho hlas sa približne držal v rovine 117,3 Hz. Zároveň prišli na to, že jeho spev bol subharmonický, čo znamená, že jeho komorné záhyby pri speve vibrovali v rovnakom čase, ako jeho hlasivky. Tento jav je pritom skutočne ojedinelý a vypovedá to o tom, že Freddieho hlasivky vibrovali rýchlejšie než u obyčajných ľudí. U väčšiny ľudí sa vibrato totiž pohybuje od 5,4 Hz od 6,9 Hz. U Freddieho to však bolo 7,04 Hz.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zo spevu talentovanej Tiffany vám naskočia zimomriavky. Takto prekrásne zaspievala nad studňou známu skladbu
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.