Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Angelina Jolie v slzách! Vyzýva na prijatie zákona proti domácemu násiliu

Americká hviezda obklopená zvolenými úradníkmi predstavila nový text zákona, ktorého cieľom je poskytnúť obetiam lekársku a právnu pomoc a pomôcť deťom vystaveným takémuto násiliu. Vyzvala na jeho urýchlené prijatie a uviedla, že táto pohroma sa v Spojených štátoch „normalizovaná“.

„Najviac zo všetkého myslím na deti, ktoré sú teraz terorizované a trpia, a na mnohých ľudí, pre ktorých tento zákon prichádza príliš neskoro,vysvetlila Jolie s hrčou v hrdle pred americkým Kongresom v stredu 9. februára.

Slávna herečka a režisérka, dojatá až k slzám, vyzvala zvolených predstaviteľov, aby prijali nový zákon proti násiliu páchanému na ženách. „Škaredou pravdou je, že domáce násilie sa v našej krajine stalo normálnym,“ povedala na tlačovej konferencii, na ktorej predstavila právne predpisy na poskytovanie lekárskej a právnej pomoci obetiam a na pomoc deťom, ktoré boli vystavené takémuto násiliu.Každý, kto sa ocitol v takejto situácii, vám povie, ako ďaleko sa cíti od moci sústredenej tu v tejto budove, od moci prijímať zákony, ktoré by ho v prvom rade mohli zachrániť pred bolesťou,“ povedala. „Mnohí ľudia sa snažia dostať zo situácií, v ktorých sú zneužívaní, preto, lebo sa cítia bezcenní.“ Americká herečka obviňuje svojho bývalého manžela Brada Pitta z domáceho násilia. Konkrétne tvrdí, že v roku 2016 údajne udrel ich syna Maddoxa. Herec bol v tomto prípade právne očistený.

 

Zákon proti domácemu násiliu

Prezidentské voľby: násilie páchané na ženách, zabudnutá téma v kampani?
Od roku 1994 boli s podporou oboch strán schválené nové zmenené a doplnené verzie zákona o násilí páchanom na ženách. Verzia, ktorá v roku 2019 prešla Snemovňou reprezentantov, však uviazla v Senáte, kde republikáni, ktorí v tom čase tvorili väčšinu, zabránili tomu, aby sa o nej hlasovalo.

Text, ktorý bol predstavený v stredu, podporujú volení zástupcovia oboch strán. Americký prezident v stredu „zatlieskal“ predstaveniu tejto novej verzie.

 

Zdroj leparisien
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií