Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Top 10 zaujímavostí o našej prezidentke. Kto je Zuzana Čaputová?

Zuzana Čaputová minulý rok zvíťazila v prezidentských voľbách a zaradila sa medzi najvplyvnejšie ženy v Európe. Má tisíce fanúšikov i odporcov. Kto je žena, ktorá nedá spávať našim politikom a nebojí sa povedať to, čo si myslí?

Zuzana Čaputová je právnička

Zuzana Čaputová vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Jej meno sa najčastejšie skloňovalo v kauze o pezinskej skládke. Viac ako desať rokov stála na čele verejnej kampane proti povoleniu ďalšej skládky odpadu. Tá by znamenala znečisťovanie pôdy, vody a vzduchu.  V roku 2016 získala prestížnu Goldmanovu environmentálnu cenu.

Je rozvedená

Mnohým Slovákom sa nepáčilo, že Zuzana Čaputová je rozvedená. V roku 2018 sa s manželom Ivanom rozviedli. Ako uviedla v jednom z rozhovorov, nebolo to jednoduché a nerozhodli sa zo dňa na deň. Neboli však šťastní, a preto sa radšej rozhodli odísť od seba v priateľskom duchu.

Je hrdou mamou dvoch dcér

Prezidentka má doma dve mladučké dcéry. Obe ju veľmi podporujú a niekedy ju sprevádzajú na niektorých podujatiach.

Vo voľbách porazila SMER

Marcové prezidentské voľby boli dosť prekvapujúce. Maroš Šefčovič, ktorý mal veľmi blízko k strane SMER, pravdepodobne s prehrou nerátal. Zuzana Čaputová však získala 58,40 percenta hlasov a porazila ho.

Prihovára sa ľuďom na sociálnych sieťach

Facebook a Instagram sú v dnešnej dobe mocné nástroje a uvedomujú si to aj politici. Prezidentka sa tu často vyjadruje k politickým témam a dianiu na Slovensku. Ľudia tam môžu poznať jej názory, ktoré sa nebojí prezentovať a za slovami si stojí.

Rieši sa jej vzhľad

Zuzana Čaputová sa pravidelne zúčastňuje na zahraničných cestách alebo stretnutiach s významnými politikmi. Viacerí odborníci chvália jej vystupovanie, ktoré si všímajú aj zahraničné médiá. Na Slovensku sa však v mnohých článkoch a diskusiách rieši najmä to, čo mala oblečené a ako bola učesaná.

Myslí ekologicky

V prezidentskom paláci ide príkladom a myslí na ochranu životného prostredia. Dbá na to, aby sa používalo menej plastov, separoval sa odpad, dokumenty sa tlačia obojstranne. Prírodu chce chrániť a neostáva to len pri slovách.

Má rada šport a pohyb na čerstvom vzduchu

Hoci by to mohlo vyzerať tak, že všetok čas jej zaberá riadenie štátu, nie je to pravda. Rada si oddýchne na prechádzkach, má rada turistiku, lyžovanie a naše krásne Slovensko.

Vzišla z Progresívneho Slovenska

Zuzana Čaputová vstúpila do strany Progresívne Slovensko v roku 2017. Jedným z dôvodov, pre ktorý sa rozhodla kandidovať za prezidentku, bola vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice. V máji 2019 požiadala o zrušenie členstva v Progresívnom Slovensku a do úradu nastúpila 15. júna. Niektorí politici jej vyčítajú, že ešte stále podporuje progresívcov a nie je apolitická.

Je našou najpopulárnejšou političkou

Pred niekoľkými dňami bol zverejnený prieskum s najpopulárnejšími slovenskými politikmi. Na prvom mieste skončila prezidentka, za ňou Peter Pellegrini a na treťom mieste bývalý prezident Andrej Kiska.

Zdroj Refresher Startitup BBC
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií