fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

George Martin je uväznený v karanténe. Konečne dokončuje Hry o tróny!

George Martin, ktorý stvoril svet Game of Thrones, je v dobrovoľnej karanténe. Na blogu píše, že sa konečne venuje pokračovaniu obľúbenej série.

Máte tip? napíšte nám mailom

Fanúšikovia knižnej série Game of Thrones (Hra o tróny) majú na jej autora, Georga Martina, ťažké srdce. Televízny seriál sa svojho ukončenia dočkal minulý rok, knižná séria však stagnuje. Posledná časť s podtitulom Tanec s drakmi vyšla už pred deviatimi rokmi. George Martin momentálne pracuje na predposlednej časti, ktorá sa bude v angličtine volať The Winds of Winter.

Mnohí fanúšikovia sú sklamaní zo zakončenia seriálu Game of Thrones a ich nádeje sa upierajú práve ku knižnému pokračovanie, ktoré by im mohlo napraviť chuť. Čitatelia série s oficiálnym názvom Pieseň ľadu a ohňa sa však začínajú obávať, či Martin svoju sériu vôbec dokončí. Spisovateľ má už 71 rokov, trpí mnohými zdravotnými problémami a prácu na novom románe neustále odkladá.

Karanténa prináša ovocie – dokončí George Martin Game of Thrones?

Zdá sa, že práve šíriaca sa nákaza koronavírusu donútila Martina sadnúť si k rukopisu. Na svojom blogu napísal:

„Som si vedomý, že patrím k časti populácie, ktorá je najzraniteľnejšia kvôli môjmu veku a fyzickej kondícii. Ale momentálne sa cítim dobre, urobil som všetky potrebné opatrenia. Som sám na izolovanom mieste, navštevuje ma len jeden zamestnanec a do mesta sa nechystám. Pravdupovediac, trávim momentálne viac času vo Westerose, ako v obyčajnom svete, píšem každý deň.“

Žijeme v sci-fi knihe

George Martin ďalej informuje, že udalosti, o ktorých práve píše, sú síce veľmi ponuré, ale to, čo sa deje v skutočnom svete, je asi ešte horšie.

„Počas niektorých dní, keď sledujem správy, nemôžem sa zbaviť pocitu, že všetci žijeme v sci-fi románe. Ale nie v tých vedecko-fantastických románoch, o ktorých som sníval, keď som bol dieťa, v knihách o mestách na Mesiaci, o kolóniách na Marse a domácich robotoch, ktorí sa riadia Tromi zákonmi, o lietajúcich autách. Príbehy o pandémiách som nikdy nemal ani spolovice tak rád…“

Svoju lásku k sci-fi príbehom potvrdil aj tým, že na stránke zverejnil návod na umývanie rúk, ktorý cituje jednu z najznámejších sci-fi kníh, Dunu.

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Pribudli nové prípady nákazy novým koronavírusom
Ako si umývať ruky podľa knihy Duna
Zdroj: georgerrmartin

George Martin má pravdu, zažívame zvláštne dni. Snažíme sa v hrozných správach, ktoré nás dennodenne bombardujú, nájsť aspoň zrnko nádeje a optimizmu. To nám môže priniesť aj autor, ktorý možno vďaka karanténe dopíše dlhoočakávaný román.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj The Wrap Georgerrmartin
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií