fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

George Martin je uväznený v karanténe. Konečne dokončuje Hry o tróny!

George Martin, ktorý stvoril svet Game of Thrones, je v dobrovoľnej karanténe. Na blogu píše, že sa konečne venuje pokračovaniu obľúbenej série.

Máte tip? napíšte nám mailom

Fanúšikovia knižnej série Game of Thrones (Hra o tróny) majú na jej autora, Georga Martina, ťažké srdce. Televízny seriál sa svojho ukončenia dočkal minulý rok, knižná séria však stagnuje. Posledná časť s podtitulom Tanec s drakmi vyšla už pred deviatimi rokmi. George Martin momentálne pracuje na predposlednej časti, ktorá sa bude v angličtine volať The Winds of Winter.

Mnohí fanúšikovia sú sklamaní zo zakončenia seriálu Game of Thrones a ich nádeje sa upierajú práve ku knižnému pokračovanie, ktoré by im mohlo napraviť chuť. Čitatelia série s oficiálnym názvom Pieseň ľadu a ohňa sa však začínajú obávať, či Martin svoju sériu vôbec dokončí. Spisovateľ má už 71 rokov, trpí mnohými zdravotnými problémami a prácu na novom románe neustále odkladá.

Karanténa prináša ovocie – dokončí George Martin Game of Thrones?

Zdá sa, že práve šíriaca sa nákaza koronavírusu donútila Martina sadnúť si k rukopisu. Na svojom blogu napísal:

„Som si vedomý, že patrím k časti populácie, ktorá je najzraniteľnejšia kvôli môjmu veku a fyzickej kondícii. Ale momentálne sa cítim dobre, urobil som všetky potrebné opatrenia. Som sám na izolovanom mieste, navštevuje ma len jeden zamestnanec a do mesta sa nechystám. Pravdupovediac, trávim momentálne viac času vo Westerose, ako v obyčajnom svete, píšem každý deň.“

Žijeme v sci-fi knihe

George Martin ďalej informuje, že udalosti, o ktorých práve píše, sú síce veľmi ponuré, ale to, čo sa deje v skutočnom svete, je asi ešte horšie.

„Počas niektorých dní, keď sledujem správy, nemôžem sa zbaviť pocitu, že všetci žijeme v sci-fi románe. Ale nie v tých vedecko-fantastických románoch, o ktorých som sníval, keď som bol dieťa, v knihách o mestách na Mesiaci, o kolóniách na Marse a domácich robotoch, ktorí sa riadia Tromi zákonmi, o lietajúcich autách. Príbehy o pandémiách som nikdy nemal ani spolovice tak rád…“

Svoju lásku k sci-fi príbehom potvrdil aj tým, že na stránke zverejnil návod na umývanie rúk, ktorý cituje jednu z najznámejších sci-fi kníh, Dunu.

Prečítajte si tiež:
Slovensko eviduje 2500 žiadostí o repatriáciu, vyskúša aj charterový let
Ako si umývať ruky podľa knihy Duna
Zdroj: georgerrmartin

George Martin má pravdu, zažívame zvláštne dni. Snažíme sa v hrozných správach, ktoré nás dennodenne bombardujú, nájsť aspoň zrnko nádeje a optimizmu. To nám môže priniesť aj autor, ktorý možno vďaka karanténe dopíše dlhoočakávaný román.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj The Wrap Georgerrmartin

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií