fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hamranova dôvera voči Generálnej prokuratúre je pre konanie voči štyrom agentom NAKA výrazne naštrbená

Štefan Hamran má vážne pochybnosti, či v niektorých rozhodnutiach sledovala Generálna prokuratúra verejný záujem.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Dôvera novovymenovaného policajného prezidenta Štefana Hamrana voči Generálnej prokuratúre SR (GP SR) je veľmi výrazne naštrbená. Hamran to povedal v diskusnej relácii televízie Joj Na hrane.

Dôvodom je konanie GP SR voči štyrom agentom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorí vyšetrovali korupciu v rámci policajnej inšpekcie.

„Mám vážne pochybnosti o tom, že pri niektorých jej rozhodnutiach sa sledoval verejný záujem,“ povedal policajný prezident.

Pripomenul, že obvinení operatívci sa stále nedostali k zvukovým a ďalším záznamom, ktoré sú súčasťou vyšetrovania, čo považuje za flagrantné porušenie práva na obhajobu.

„Ak vyšetrovateľ, ktorý má ten spis povie, že tie obrazové a zvukové záznamy nemôže sprístupniť, lebo by sa mohlo zmariť vyšetrovanie, tak je to ad absurdum,“ uviedol policajný prezident. GP SR pritom v rozhodnutí o tomto prípade cituje vybrané pasáže z daného spisu.

Viac k témam: Policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamranova dôvera voči Generálnej prokuratúre je pre konanie voči štyrom agentom NAKA výrazne naštrbená © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií