fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlivák rozšíril tím o ďalších odborníkov z praxe, budú posudzovať rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie

Osobitná komisia je odborný poradný orgán druhostupňového odvolacieho orgánu úradu.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák rozšíril tím odborníkov na verejné obstarávanie, ako členovia osobitnej, resp. rozkladovej, komisie úradu budú odborne posudzovať jeho prvostupňové rozhodnutia.

Za predsedníčku komisie navrhol súčasnú riaditeľku kancelárie rady ako odvolacieho orgánu úradu Zuzanu Krajčovičovú. Informovala o tom v pondelok v tlačovej správe hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

Odborný poradný orgán

„Osobitná komisia je odborným poradným orgánom druhostupňového orgánu v konaniach, ktoré sa týkajú rozhodnutí o uložení sankcií, budúceho vymáhania korekcií, či preskúmavania právoplatných rozhodnutí úradu,“ uviedol Hlivák.

„Osobitnej komisii nedávno pribudla aj ďalšia nová oblasť pôsobnosti, v rámci ktorej bude odborne posudzovať aj opravné prostriedky voči sankciám súvisiacim s činnosťou odborných garantov,“ priblížil šéf úradu.

Noví externí členovia

Medzi odborníkmi pôsobiacimi mimo úradu, ktorí sa stali novými externými členmi komisie, je aj Miroslav Cák spolupracujúci s Nadáciou Zastavme korupciu. Osobitná komisia má 22 členov, z toho päť interných a sedemnásť externých.

Krajčovičová je tiež Hlivákova nominantka na pozíciu podpredsedníčky úradu, pričom predseda vyslovil ľútosť, že vláda ani po takmer roku o tejto jeho nominácii nerozhodla.

Prečítajte si tiež:
Nedajte sa oklamať nepoctivými politikmi, varuje Remišová pred referendom

Ide o kvalitnú odborníčku, ktorá by vo vedení tak dôležitého kontrolného orgánu bola pre spoločnosť prínosom. Vždy som kládol dôraz na posilňovanie odbornosti v rozhodovacej činnosti úradu,“ poznamenal Hlivák.

Viac k témam: Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlivák rozšíril tím o ďalších odborníkov z praxe, budú posudzovať rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií