fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mysleli si, že záznam je zničený. Po rokoch našli nahú filmovú scénu Marilyn Monroe!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nahú filmovú scénu americkej herečky Marilyn Monroeovej s Clarkom Gableom z filmu Mustangy (1961) sa podarilo objaviť spisovateľovi Charlesovi Casillovi. Stalo sa to počas prípravy jeho novej knihy s názvom “Marilyn Monroeová: Súkromný život verejnej ikony”. Dosiaľ bola scéna pokladaná za zničenú.

Casillo sa k záznamu dopátral pomocou syna producenta tohto filmu Franka Taylora. Podľa jeho slov stopáž zostala na podlahe strižne preto, že ju režisér John Huston nepovažoval za potrebnú pre príbeh filmu, avšak Taylor ju vnímal ako priekopnícku, a preto ju zachránil. Od jeho smrti v roku 1999 bola stopáž uložená v trezore.

Inkriminovaná scéna ukazuje Monroeovú, ako počas milostnej scény s Gableom zhodí zo seba prestieradlo a odhalí svoje nahé telo. Keby scéna bola zostala vo filme, išlo by o jeden z prvých prípadov – ak nie úplne prvý – nahoty americkej herečky vo veľkom filme zvukovej éry,

Informovala o tom spravodajská stanica Fox News.

Mustangy vznikli podľa scenára, ktorý napísal Arthur Miller, vtedajší Monroeovej manžel. Film rozpráva príbeh o troch kovbojoch, ktorí sa usilujú o pozornosť krásnej ženy. Bol to posledný celovečerný film Marilyn Monroeovej pred jej smrťou v roku 1962. Bezprostredne nebolo známe, čo sa stane s objaveným filmovým záznamom.

Prečítajte si tiež:
Prečo to nepovedať svetu, keď je to pravda? Kúp si limitovanú edíciu týchto tričiek ešte dnes!

https://youtu.be/5dvrnzOh8E8

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/usa-objavili-dosial-neznamu-nahu-scenu/342418-clanok.html

Foto: https://retrointhe90s.files.wordpress.com/2014/05/rrr100.png

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií