fbpx
Mysleli si, že záznam je zničený. Po rokoch našli nahú filmovú scénu Marilyn Monroe!

Mysleli si, že záznam je zničený. Po rokoch našli nahú filmovú scénu Marilyn Monroe!

Nahú filmovú scénu americkej herečky Marilyn Monroeovej s Clarkom Gableom z filmu Mustangy (1961) sa podarilo objaviť spisovateľovi Charlesovi Casillovi. Stalo sa to počas prípravy jeho novej knihy s názvom “Marilyn Monroeová: Súkromný život verejnej ikony”. Dosiaľ bola scéna pokladaná za zničenú.

Casillo sa k záznamu dopátral pomocou syna producenta tohto filmu Franka Taylora. Podľa jeho slov stopáž zostala na podlahe strižne preto, že ju režisér John Huston nepovažoval za potrebnú pre príbeh filmu, avšak Taylor ju vnímal ako priekopnícku, a preto ju zachránil. Od jeho smrti v roku 1999 bola stopáž uložená v trezore.

Inkriminovaná scéna ukazuje Monroeovú, ako počas milostnej scény s Gableom zhodí zo seba prestieradlo a odhalí svoje nahé telo. Keby scéna bola zostala vo filme, išlo by o jeden z prvých prípadov – ak nie úplne prvý – nahoty americkej herečky vo veľkom filme zvukovej éry,

Informovala o tom spravodajská stanica Fox News.

Mustangy vznikli podľa scenára, ktorý napísal Arthur Miller, vtedajší Monroeovej manžel. Film rozpráva príbeh o troch kovbojoch, ktorí sa usilujú o pozornosť krásnej ženy. Bol to posledný celovečerný film Marilyn Monroeovej pred jej smrťou v roku 1962. Bezprostredne nebolo známe, čo sa stane s objaveným filmovým záznamom.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/usa-objavili-dosial-neznamu-nahu-scenu/342418-clanok.html

Foto: https://retrointhe90s.files.wordpress.com/2014/05/rrr100.png

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Celebrity sú častokrát talentovanejšie, než si myslíme. Tieto ťa tvojim talentom zaručene prekvapia
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.