Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jedno „googlovanie“ zmenilo život dôchodkyne: Tento príbeh ti vyčarí úsmev

Dôchodkyňa sa stala slávnou, vďaka svojmu vyhľadávaniu cez Google. Čo hľadala?

Ak ste si doteraz mysleli, že staršie ročníky sa počítačom vyhýbajú, tak ste sa mýlili. Existujú aj dôchodcovia, ktorí počítače vedia používať na základne každodenné veci – ako je napríklad obyčajné „googlovanie“. Jednou takou dôchodkyňou je aj Benova babka.

Nie je veľmi zaujímav,é čo 86-ročná dôchodkyňa hľadala, ale ako to hľadala. Otvorila si Google a napísala: please translate these roman numericals mcmxcviii thank you (v preklade: „prosím preložte tieto rímske čísla mcmxcviii ďakujem“).

Jej 25-ročný vnuk Ben Eckersley si všimol, čo a ako hľadala jeho babka a fotografiu zdieľal na Twitteri aby pobavil svojich priateľov. Fotografia sa okamžite stala virálnym hitom a dosiahla už cez 15 000 retweetnutí a 22000 likeov.

Babka svoje neobvyklé vyhľadávanie odôvodnila tým, že si myslela, že na druhej strane – v Googli – sedí nejaký človek, ktorý jej na položenú otázku odpovie a keď použije slušné spôsoby (napíše „prosím“ a „ďakujem“) dostane odpoveď skôr.

computer-1185637_960_720

Avšak, príbeh ani zďaleka nekončí! „Googlovanie“ Benovej babky sa dostalo do uší ľuďom v Googli. A babka sa tak naozaj dočkala odpovede priamo z Google. Navyše, nie jednej – ale hneď dvoch!

Prvú jej poslal cez Twitter Google UK:

 Najdrahšia Benova babka.

Dúfame, že sa máte dobre.

Vo svete biliónov vyhľadávaní nám Vaše vyhľadávanie vyčarilo úsmev na tvári.

Oh, a je to 1998.

Ďakujeme Vám @Push10Ben.

A druhá odpoveď prišla z globálneho Google účtu na Twitteri:

Drahá stará mama,

Nie je potrebné ďakovať. 

S úctou

Google 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií