fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opekačka v roku 2020. Slováci si ju užili s priateľmi vďaka dronu

Mladí Slováci natočili zábavné video o tom, ako môže vyzerať opekačka s kamarátmi v dobe koronovej. V hlavnej úlohe klobáska!

Máte tip? napíšte nám mailom

„Koronačísla“ síce vyzerajú bezpečne, ale situácia sa stále môže zvrtnúť. Autority preto neodporúčajú stretnutia veľkých skupín ľudí ani počas predĺženého víkendu. Opekačka, grilované klobásky a pivo s priateľmi však lákajú mnohých Slovákov. Túto priam existenčnú túžbu zhmotnil do videa mladý slovenský pár, Veronika a Daniel. Ich video, v ktorom hrá hlavú úlohu dron a klobáska, zožalo na sociálnych sieťach veľký úspech.

Bezkontaktná opekačka

Na videu putuje surová klobáska z Danielových rúk ponad záhrady a domy obce Dubová až k jeho kamarátke Sise. Sisa klobásku opečie a dron pochúťku vezme naspäť k Danielovi. Bezkontaktná klobáska chutí rovnako dobre ako tá obyčajná. Svedčí o tom aj blažený úsmev na Danielovej tvári.

„Video vzniklo spontánne. Dano si zaobstaral nový dron a učil sa sa s ním lietať,“ vysvetľuje Veronika, ktorá celé video zostrihala.

Nápad dostal jej priateľ Daniel počas turistiky a keď sa vrátil domov, pustili sa spoločne do realizácie.

„Hneď sme sa pustili do váženia klobás a záťažových skúšok vo vzduchu,“ pokračuje Veronika.

Uber Food sa môže schovať

Výsledok nebol vôbec istý, dron štrajkoval a namiesto toho, aby letel hore, padal dole. Napokon však klobáska vzlietla a bol na ňu nevídaný pohľad.

„Predstavte si, že ležíte v záhrade, nerušene sa opaľujete a odrazu ponad vás preletí dron s klobáskou,“ smeje sa Veronika.

Celé natáčanie trvalo 3 hodiny, za kamerou stáli traja ľudia. Daniel natáčal zábery vo vzduchu, Veronika natáčala v ich záhrade a Sisa držala v ruke dron a natáčala bez toho, aby o tom vedela. Napriek tomu sa jej podarili výborné zábery. Napokon klobáska bezpečne doputovala naspäť do Danielovej záhrady, bezkontaktná opekačka bola úspešná. Následné strihanie a ozvučovanie trvalo Veronike 10 hodín.

Prečítajte si tiež:
Prehľad talentových šou 2018: čo sa súťažiacim nevydarilo?

https://www.instagram.com/p/B_ZcBQ8nMMv/

S natáčaním majú skúsenosti

Mladý pár sa natáčaniu videí venuje už dlhšie. Na Instagrame si Daniel spolu so svojím kamarátom Martinom založili stránku Cestujsvetom. Stránka slúži pre nich a pre celú ich partiu ako malý denníček, v ktorom sú zaznamenané všetky zážitky z ciest. Od roku 2016 precestovali Daniel a Veronika už viac než 40 krajín sveta. Navštívili také exotické miesta ako Honduras, Guatemala, Vietnam či Kambodža. V Indii videli rituály, počas ktorých sa upaľovali ľudia, na Filipínach sa potápali so žralokom veľkým.

„Obaja radi spoznávame autentické miesta. Dano vymýšľa a plánuje rôzne výlety, každý deň pozerá letenky a číta o nových miestach. Ja sa starám o profil, pridávam fotky, natáčam videá a následne ich strihám,“ opisuje Veronika.

Koronakríza ich neovplyvnila

Veronika aj Daniel pracujú z domu, Daniel pracuje v IT, Veronika v reklamnej sfére. Práca tak pre nich nepredstavuje problém. Dva dni predtým, než sa začala povinná štátna karanténa, sa stihli vrátiť z Portugalska. 14 dní však kvôli bezpečnosti ostali zatvorení doma v karanténe. Kvôli kríze museli zrušiť výlet do Libanonu, letecká spoločnosť im zrušila let. Obaja však veria, že sa to čoskoro skončí a oni vyrazia opäť na cesty.

Prečítajte si tiež:
Bizarne obrátený obrázok Adele koluje internetom!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Instagram
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií