Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opekačka v roku 2020. Slováci si ju užili s priateľmi vďaka dronu

Mladí Slováci natočili zábavné video o tom, ako môže vyzerať opekačka s kamarátmi v dobe koronovej. V hlavnej úlohe klobáska!

„Koronačísla“ síce vyzerajú bezpečne, ale situácia sa stále môže zvrtnúť. Autority preto neodporúčajú stretnutia veľkých skupín ľudí ani počas predĺženého víkendu. Opekačka, grilované klobásky a pivo s priateľmi však lákajú mnohých Slovákov. Túto priam existenčnú túžbu zhmotnil do videa mladý slovenský pár, Veronika a Daniel. Ich video, v ktorom hrá hlavú úlohu dron a klobáska, zožalo na sociálnych sieťach veľký úspech.

Bezkontaktná opekačka

Na videu putuje surová klobáska z Danielových rúk ponad záhrady a domy obce Dubová až k jeho kamarátke Sise. Sisa klobásku opečie a dron pochúťku vezme naspäť k Danielovi. Bezkontaktná klobáska chutí rovnako dobre ako tá obyčajná. Svedčí o tom aj blažený úsmev na Danielovej tvári.

„Video vzniklo spontánne. Dano si zaobstaral nový dron a učil sa sa s ním lietať,“ vysvetľuje Veronika, ktorá celé video zostrihala.

Nápad dostal jej priateľ Daniel počas turistiky a keď sa vrátil domov, pustili sa spoločne do realizácie.

„Hneď sme sa pustili do váženia klobás a záťažových skúšok vo vzduchu,“ pokračuje Veronika.

Uber Food sa môže schovať

Výsledok nebol vôbec istý, dron štrajkoval a namiesto toho, aby letel hore, padal dole. Napokon však klobáska vzlietla a bol na ňu nevídaný pohľad.

„Predstavte si, že ležíte v záhrade, nerušene sa opaľujete a odrazu ponad vás preletí dron s klobáskou,“ smeje sa Veronika.

Celé natáčanie trvalo 3 hodiny, za kamerou stáli traja ľudia. Daniel natáčal zábery vo vzduchu, Veronika natáčala v ich záhrade a Sisa držala v ruke dron a natáčala bez toho, aby o tom vedela. Napriek tomu sa jej podarili výborné zábery. Napokon klobáska bezpečne doputovala naspäť do Danielovej záhrady, bezkontaktná opekačka bola úspešná. Následné strihanie a ozvučovanie trvalo Veronike 10 hodín.

https://www.instagram.com/p/B_ZcBQ8nMMv/

S natáčaním majú skúsenosti

Mladý pár sa natáčaniu videí venuje už dlhšie. Na Instagrame si Daniel spolu so svojím kamarátom Martinom založili stránku Cestujsvetom. Stránka slúži pre nich a pre celú ich partiu ako malý denníček, v ktorom sú zaznamenané všetky zážitky z ciest. Od roku 2016 precestovali Daniel a Veronika už viac než 40 krajín sveta. Navštívili také exotické miesta ako Honduras, Guatemala, Vietnam či Kambodža. V Indii videli rituály, počas ktorých sa upaľovali ľudia, na Filipínach sa potápali so žralokom veľkým.

„Obaja radi spoznávame autentické miesta. Dano vymýšľa a plánuje rôzne výlety, každý deň pozerá letenky a číta o nových miestach. Ja sa starám o profil, pridávam fotky, natáčam videá a následne ich strihám,“ opisuje Veronika.

Koronakríza ich neovplyvnila

Veronika aj Daniel pracujú z domu, Daniel pracuje v IT, Veronika v reklamnej sfére. Práca tak pre nich nepredstavuje problém. Dva dni predtým, než sa začala povinná štátna karanténa, sa stihli vrátiť z Portugalska. 14 dní však kvôli bezpečnosti ostali zatvorení doma v karanténe. Kvôli kríze museli zrušiť výlet do Libanonu, letecká spoločnosť im zrušila let. Obaja však veria, že sa to čoskoro skončí a oni vyrazia opäť na cesty.

Zdroj Instagram
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií