fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video)

Tlačenica v juhokórejskej metropole vypukla počas osláv sviatku Halloween.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.10.2022 (Webnoviny.sk) – Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po tom, ako v tlačenici, ktorá v sobotu vypukla v hlavnom meste Soul počas osláv sviatku Halloween, zomrelo 151 ľudí.

Prezident Jun Sok-jol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v nedeľu, vyjadril smútok a zaželal rýchle uzdravenie zraneným. „Je to naozaj tragické,” uviedol. „Tragédia a katastrofa, ktorá sa nemala stať, sa odohrala v srdci Soulu,” dodal.

Juhokórejské médiá uviedli, že v tlačenici v Soule zomrelo celkovo 151 ľudí. Najmenej 82 ďalších utrpelo zranenia, pričom nespresnený počet zranených je v kritickom stave. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Halloween, Štátny smútok, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií