Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kde je Šutaj Eštok? Demokrati sa pustili do ministra vnútra, pretože chýba na konferencii o ilegálnej migrácii (video+foto)

Podľa exposlanca Juraja Šeligu vláda na problematiku migrácie kašle.

6.5.2024 (SITA.sk) – V týchto dňoch sa v dánskej Kodani uskutočňuje medzinárodná konferencia k ilegálnej migrácii, ktorej cieľom je rokovať o možnostiach odklonenia nelegálnej migrácie od krajín Európskej únie. Ako však upozornila mimoparlamentná opozičná strana Demokrati, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok na konferencii chýba.

Na konferencii sú jednoducho všetci, ktorí to myslia s riešením migrácie vážne. Naše susedné krajiny, vrátane Česka, Rakúska, ale aj krajiny mimo Európskej únie, ktorých sa téma priamo dotýka. Pýtam sa kde je Slovensko? Kde je Šutaj Eštok, ktorého šéf pred voľbami strašil verejnosť s návalom nelegálnych migrantov?,“ vyhlásil predseda strany Demokrati Jaroslav Naď.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Plné ústa migrácie

Podľa neho má súčasná vláda plné ústa migrácie, ale keď sa migrácia rieši, tak tam nie je.

Podľa exposlanca Juraja Šeligu vláda na problematiku migrácie kašle.

Chápem, nie je to také pekné PR ako manévre na hraniciach s vojakmi, policajtmi a psami. Ako chceme spolupracovať ak nemáme zastúpenie na takom dôležitom podujatí?“ pýta sa Šeliga.

Minuloročná policajná akcia

Minister vnútra podľa neho pri minuloročnej policajnej akcii postavil do pozoru policajtov a vojakov, len aby mali video na Facebook, ale na konferencii nie je.

Keď treba rokovať a pripravovať reálne riešenia, to nie, vtedy minister sedí s nohami vyloženými,“ dodal Šeliga.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Ilegálna migrácia, Minister vnútra SR
Zdroj: SITA.sk – Kde je Šutaj Eštok? Demokrati sa pustili do ministra vnútra, pretože chýba na konferencii o ilegálnej migrácii (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií