fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V minulosti trpela anorexiou, dnes sa jej posmievajú kvôli váhe. TAKÝTO odkaz posiela svetu

Máte tip? napíšte nám mailom

Hmotnosť je niečo, čo človek síce sčasti ovplyvniť môže, no nikdy by sa nemal stať terčom posmechu. Ako napríklad táto bývalá anorektička.

Dievčina trpela počas svojej puberty anorexiou, mala depresie a dokonca sa i sebapoškodzovala. Našla však v sebe silu a svoj život zmenila. Počas štyroch rokov absolvovala rôzne liečenia a jej fyzický i psychický stav sa podstatne zlepšil. Síce ešte na tom nie je úplne ideálne, je spokojná.

Som tučná, no som šťastnejšia a spokojnejšia než kedykoľvek predtým.

Nájdu sa však ľudia, ktorí sa jej posmievajú kvôli jej aktuálnej váhe. Práve týmto ľuďom sa bývalá anorektička rozhodla venovať takýto odkaz.

Ďakuje tým, ktorí sa jej posmievajú

„Chcem sa poďakovať všetkým tým, ktorí sa mi posmievajú kvôli hmotnosti a v mojej prítomnosti napodobňujú prasa. Pripomenuli ste mi, koľko idiotov ešte žije na tomto svete. Okrem toho ste mi ale pripomenuli aj to, že je predo mnou dlhá cesta a nie som v stave, s ktorým by som bola úplne spokojná. Kedysi, keď sa mi chcelo plakať, snažila som sa na sebe nič nedaj najavo. Srdce mi však bilo ako opreteky a zvíťazili vo mne samovražedné myšlienky.

Dnes to tak ale nie je. Už nedovolím nikomu, aby ma donútil pochybovať o sebe. Áno, som tučná, no som šťastnejšia a spokojnejšia než kedykoľvek predtým. S poruchami príjmu potravy som bojovala dlhých päť rokov, bola som podvyživená a na pokraji života a smrti. Nestratila som totiž iba kilogramy, ale i chuť a silu žiť. Dnes som tučná, telo mám pokryté jazvami a stále ma trápia zdravotné problémy. I napriek tomu som však na dobrej ceste. Študujem, mám zmysluplnú prácu a pomaly si budujem sebavedomie.”

Zdroj: BoredPanda

Posmešky jej dodali silu a vôľu nevzdať sa

Po prvý raz cítim, že žijem naplno. Chcem sa dostať do formy, aby som dokázala zvládnuť všetko to dobrodružstvo, ktoré som si už naplánovala. Ak by chudnutie malo opäť poškodiť moju psychiku, tak to toho nepôjdem. Nestojí to za to. Konečne vidím svetlo v tme a svoj život držím pevne v rukách. Takže ešte raz – ďakujem za vaše posmešky. Nepresvedčili ste ma, aby som začala chudnúť, no dodali ste mi silu a vôľu nevzdať sa. Chcem viesť diskusie na túto tému, aby sa o nej zvýšilo povedomie.”

Zdroj: BoredPanda

Na záver dodala, že dúfa, že jedného dňa bude pre tento svet niekým a všetci tí, ktorí sa jej posmievali, si tento príspevok prečítajú a vezmú si z neho ponaučenie.

Prečítajte si tiež:
Hromadné vykupovanie potravín: Dokáže to vláda zastaviť?

https://www.instagram.com/p/Bw_iItip8NA/

Na Instagrame napísala, že na portáli Bored Panda zverejnila tento článok a absolútne neočakávala, že bude mať taký dosah. Keď sa tam totiž pozrela po niekoľkých hodinách, neverila, že článok už má skutočne 170-tisíc zobrazení, stovky komentárov, zdieľaní na Facebooku a podobne. Potešil ju aj záujem z rôznych kútov sveta, dostala sa totiž i na islandské stránky – a teraz už aj na slovenské.

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií