fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KĽDR odpálila smerom k moru balistickú raketu, tvrdí Soul

Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl uviedol, že strelu odpálili okolo 18:20 z oblasti pobrežného mesta Nampcho na západe krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.3.2023 (SITA.sk) – Juhokórejská armáda zaznamenala, že susedná Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) odpálila balistickú raketu krátkeho doletu. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl uviedol, že strelu odpálili do vôd okolo 18:20 z oblasti pobrežného mesta Nampcho na západe krajiny. Odhad o tom, ako ďaleko letela, Soul neposkytol.

Sever odpálil raketu po tom, čo vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Jo-čong v utorok varovala, že sú pripravení podniknúť „rýchle, zdrvujúce kroky“ proti Spojeným štátom a Južnej Kórei. Spojenci totiž rozšírili svoje spoločné vojenské cvičenia, aby vedeli reagovať na jadrovú hrozbu z KĽDR.

Vlani Severná Kórea vykonala rekordný počet testov zbraní a aj tento rok už odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, rakety krátkeho doletu a testovala aj údajný systém rakiet s plochou dráhou letu s dlhým doletom.

Viac k témam: Balistická raketa
Zdroj: SITA.sk – KĽDR odpálila smerom k moru balistickú raketu, tvrdí Soul © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií