fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klus pre názorové rozdiely opúšťa SaS, v pléne bude pôsobiť ako nezaradený poslanec

Predseda SaS Richard Sulík avizoval, že strana Klusove rozhodnutie rešpektuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Klus sa rozhodol vzdať pozície podpredsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) a taktiež vystúpil z poslaneckého klubu strany.

Rozdielne názory na predčasné voľby

„Moje rozhodnutie vystúpiť z poslaneckého klubu a odstúpiť z pozícií podpredsedu a tímlídra strany vychádza z pretrvávajúcich rozdielnych pohľadov na aktuálne smerovanie krajiny a osobitne z otázky o predčasných voľbách a procesoch k nim vedúcich,” uviedol Klus.

Ďalej tvrdí, že jeho hodnotová a programová orientácia je dlhodobo zrejmá a je pripravený aj naďalej koordinovať viaceré hlasovania v NR SR s poslaneckým klubom SaS. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Názorová a hlasovacia jednota

„Som pripravený pokračovať v konštruktívnej spolupráci. Nakoľko však chápem, aké dôležité je pre stranu a jej poslanecký klub udržiavať si podla možností názorovú a hlasovaciu jednotu, ktorú mu garantovať neviem, rozhodol som sa ďalej pôsobiť ako nezaradený poslanec NR SR a opustiť vedúce pozície v strane,” dodal Klus.

Predseda SaS Richard Sulík prostredníctvom tlačovej správy avizoval, že strana Klusove rozhodnutie rešpektuje. „Martinovi Klusovi prajem všetko dobré,” doplnil Sulík.

Prečítajte si tiež:
Čekovský a Stančík odmietli menšinovú vládu s podporou fašistov, odchod Krúpu z OĽaNO považujú za predčasný

Viac k témam: Odchod zo strany, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus pre názorové rozdiely opúšťa SaS, v pléne bude pôsobiť ako nezaradený poslanec © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií