fbpx
Kňaz dovolil režisérovi, aby natočil skutočné vyháňanie diabla: Vydesený muž opísal tento zážitok

Kňaz dovolil režisérovi, aby natočil skutočné vyháňanie diabla: Vydesený muž opísal tento zážitok

Ako vyzerá skutočné vyháňanie diabla bez akýchkoľvek filmových efektov a úprav?!

Režisér William Friedkin, ktorý v roku 1973 predstavil svetu jeden z najlepších hororov vôbec, film s názvom Exorcista, ktorý zobrazuje vyháňanie diabla, nemal ani len potuchy ako sa svojou fantáziou priblížil k realite.  Skutočnosť, že populárny hororový snímok zobrazuje realitu veľmi verne potvrdil aj uznávaný vyháňač diabla z Vatikánu, otec Amorth, ktorý si tento film obľúbil a režiséra si za kvalitné spracovanie veľmi vážil. Zrejme aj tieto sympatie viedli k tomu, že kňaz súhlasil zo stretnutím, ktoré mu Friedkin navrhol.

Stretnutie duchovného so známym režisérom dopadlo natoľko dobre, že otec Amorth, ktorý je považovaný za najlepšieho vyháňača diabla, aký kedy existoval, dovolil Friedkinmu nakrúcať ho pri exorcizme a vznikol tak nový, zaujímavý dokument s názvom Diabol a otec Amorth. Táto snímka mala svoju premiéru teraz na filmovom festivale v Benátkach.

Počas natáčania tohto dokumentu som prešiel fázou úplného strachu z toho, čo sa môže stať, až k maximálnej empatii s dievčaťom, ktoré veľmi, veľmi trpelo,“ priznal Friedkin, ktorý dodal, že realita exorcizmu ho poriadne vydesila a to najmä preto, že sa vo svojich fantáziách veľmi nemýlil. „To, čo sa tam dialo mi vyrazilo dych a predpokladám, že ten zážitok ma navždy zmenil.“

exorcist

Dokumentárny film Diabol a otec Amorth je práve vďaka autentickým záberom jedným z najzaujímavejších a najvyhľadávanejších dokumentov tohtoročnej jesene.

 

Zdroj: Indiewire

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  10 najstrašidelnejších hier, ktoré ti rozbúšia srdce a naženú strach. Pre silné povahy!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.