fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková nevenuje pozornosť preskúmavaniu ústavnosti a zákonnosti komunálnych volieb, kritizuje ju Vetrák

Podľa Vetráka chcú túto vec napraviť spôsobom, ktorý je dohodnutý s Najvyšším správnym súdom SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.8.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR (NR SR) a člen hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Milan Vetrák kritizuje ministerku spravodlivosti za stranu Sloboda a Solidarita (nom. SaS) Máriu Kolíkovú, že nevenovala pozornosť preskúmavaniu ústavnosti a zákonnosti komunálnych volieb.

Predseda Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR Pavol Naď sa v apríli tohto roku na Kolíkovú obrátil s tým, že neposkytuje dostatočné prostriedky súdu na to, aby mohli preskúmať volebné podvody týkajúce sa komunálnych volieb. Ako informoval predseda Vetrák v piatok na tlačovej konferencii, ministerka Kolíková s tým doteraz nič neurobila.

Podľa Vetráka chcú túto vec napraviť spôsobom, ktorý je dohodnutý s NSS SR. Tomu údajne poskytujú prostriedky a mechanizmy, aby vedeli riešiť volebné podvody.

„Priemerne sa každé voľby približne 100 poškodených ľudí vo voľbách obráti na súd, aby rozhodol, či voľby v danom okrese, obci boli zákonné a ústavné,” doplnil Vetrák. Ten verí, že návrh podporia i ďalší poslanci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Mikulec rokoval s ďalšími ministrami vnútra a zhodli sa, že je potrebné chrániť vonkajšie hranice schengenu (video)

Viac k témam: Komunálne voľby, volebné podvody, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková nevenuje pozornosť preskúmavaniu ústavnosti a zákonnosti komunálnych volieb, kritizuje ju Vetrák © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií