fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár bude musieť vyhlásiť nové voľby do orgánov samospráv v 47 obciach

V súvislosti so sobotnými spojenými voľbami Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán obdržala 80 podnetov na porušenie volebného moratória.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.10.2022 (Webnoviny.sk) – Napriek tomu, že sa v sobotu 29. októbra na území celého Slovenska uskutočnili spojené komunálne a krajské voľby, sa v 47 obciach budú musieť uskutočniť nové voľby. Ako informovalo Ministerstvo vnútra SR, dôvodom je, že v daných obciach sa voľby buď nevykonali alebo neboli zvolení starostovia z dôvodu rovnosti hlasov.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) tak vyhlási do 30 dní od vyhlásenia výsledkov uplynulých volieb nové voľby, a to najneskôr 110 dní predo dňom ich konania.

V súvislosti so sobotnými spojenými voľbami zároveň Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán obdržala 80 podnetov na porušenie volebného moratória.

„Dve tretiny z doručených podnetov sa týkajú sociálnych sietí,” povedal predseda komisie Ladislav Orosz. Doplnil, že zasadnutie štátnej volebnej komisie, ktoré sa bude zaoberať všetkými doručenými podnetmi, je naplánované na 10. novembra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár bude musieť vyhlásiť nové voľby do orgánov samospráv v 47 obciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Saskári odmietajú zákulisné hry pri voľbe podpredsedu parlamentu, nevedia si predstaviť vo funkcii Tarabu ani Pčolinského
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií