fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Komunálne voľby nebudú v niektorých slovenských obciach, dôvodom sú chýbajúci kandidáti

V ďalších šiestich obciach nebudú občania voliť starostu, budú si len vyberať spomedzi kandidátov do obecného zastupiteľstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – V piatich obciach na Slovensku sa komunálne voľby 29. októbra neuskutočnia. Dôvodom je, že v nich nikto nekandiduje za starostu ani za poslanca. Ide o obce Ratkovo (okr. Martin), Michalková (okr. Zvolen), Brezovec (okr. Snina), Pongrácovce (okr. Levoča) a Jakušovce (okr. Stropkov).

Bez kandidátov

Ako informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, aj v týchto obciach však budú môcť ísť obyvatelia k volebným urnám. Hlasovať budú za kandidátov do orgánov samosprávnych krajov, keďže komunálne a župné voľby sa budú po prvý raz konať naraz v jeden deň. V ďalších šiestich obciach nebudú občania voliť starostu, budú si len vyberať spomedzi kandidátov do obecného zastupiteľstva.

Starostom nechce byť nikto v obciach Domadice (okr. Levice), Moškovec (okr. Turč. Teplice), Harakovce (okr. Levoča), Šarišské Bohdanovce (okr. Prešov), Starina (Stará Ľubovňa) a Dobroslava (okr. Svidník).

Nové voľby

V 25 obciach kandiduje nižší počet kandidátov pre voľby do obecného zastupiteľstva, ako má byť zvolený. Ide o obce Studienka, Doľany, Prašník, Slatinka nad Bebravou, Rudnianska Lehota, Sebedražie, Čab, Chrabrany, Lužany, Blažovce, Jazernica, Karlová, Žabokreky, Lietavská Svinná – Babkov, Baláže, Poniky, Petrovce, Lukavica, Slatinské Lazy, Nevoľné, Harakovce, Lažany, Dobroslava, Čižatice a Hrhov.

Prečítajte si tiež:
Poslanci rokovali o Mečiarových amnestiách, Šeliga považuje nevyriešenie únosu Michala Kováča ml. za hanbu Slovenska

“Vo všetkých týchto vyššie spomenutých obciach sa budú konať nové voľby, ktoré do 30 dní od vyhlásenia výsledkov volieb vyhlási predseda Národnej rady SR najneskôr 110 dní predo dňom ich konania,” uviedol tlačový odbor rezortu vnútra.

Biela a modrá obálka

Na Slovensku otvoria 29. októbra 6 010 volebných miestností. Spojené voľby sa uskutočnia vždy v jednej volebnej miestnosti. Na hlasovanie do mestských a obecných zastupiteľstiev, starostu či primátora bude slúžiť biela obálka.

Hlasovacie lístky na voľbu poslancov krajských zastupiteľstiev a šéfa samosprávneho kraja treba vložiť do modrej obálky. Obálku volič vhodí do určenej schránky, teda buď bielej, alebo modrej. Ministerstvo vnútra upozorňuje, že ak občan vloží lístok do nesprávnej obálky, bude jeho hlas neplatný.

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Komunálne voľby nebudú v niektorých slovenských obciach, dôvodom sú chýbajúci kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií