fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korčok: Najlepšou cestou ako ukončiť vojnu a začať mierové rokovania, je stiahnutie armády z Ukrajiny

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) považuje podmienky Ruska na ukončenie vojny za neakceptovateľné.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská federácia by pre mier na Ukrajine urobila najlepšie, ak by stiahla svoje vojská z Ukrajiny. Až potom by mohli začať diplomatické rokovania.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal po stredajšom rokovaní vlády. Doplnil, že Moskva stále presúva veľkú časť ozbrojených síl a pripravuje sa na ofenzívu. Naďalej pokračujú útoky na Ukrajine, ktoré sa majú ešte stupňovať.

„Včera (v utorok pozn. SITA) bol v Moskve na návšteve Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres, očakávania od jeho návštevy boli minimálne, a to z toho dôvodu, že Moskva naďalej trvá na požiadavkách, ktoré sú jednoducho neakceptovateľné a nerealizovateľné,“ vyhlásil Korčok.

Pripomenul, že ruská strana naďalej presadzuje mierové riešenie ak bude definitívne uznaná anexia Krymu a keď budú od zvyšku krajiny odtrhnuté ľudové republiky Doneck a Luhansk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Najlepšou cestou ako ukončiť vojnu a začať mierové rokovania, je stiahnutie armády z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Smer-SD podá návrh na odvolanie Hegerovej vlády, darovaním systému S-300 vážne ohrozila Slovensko a mier
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií