fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korčok považuje Ukrajinu už za súčasť Západu, ocenenie získal po prvýkrát celý národ krajiny

Translatlantickú cenu na konferencii GLOBSEC získala Ukrajina.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok 2. júna opäť odovzdali v rámci bratislavskej konferencie GLOBSEC tradičné transatlantické ceny. V súvislosti s obeťami a hrdinstvom Ukrajincov, ktorí od vypuknutia vojny bojujú o prežitie svojho štátu, cenu po prvýkrát získal celý národ.

Ukrajina už je Západom

„Odhliadnuc od geografie Ukrajina už je Západom. Národ, ktorý sa nachádza v najtemnejšom období svojej modernej existencie, je pre nás jasným príkladom vzťahu k slobode a demokracii,” uviedol vo svojom vystúpení slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS). Informoval o tom Komunikačný odbor rezortu diplomacie v tlačovej správe.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Česká a slovenská transatlantická cena je tradične odovzdávaná v spolupráci slovenskej organizácie GLOBSEC a českej organizácie Jagello 2000.

Ocenenie pre ukrajinský národ si z rúk predsedu vlády Slovenskej republiky Eduarda Hegera (OĽaNO) prevzali zástupcovia ukrajinského parlamentu. Oceneným bol tiež český generál Karel Řehka, riaditeľ Národného úradu pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť Českej republiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Korčoka čaká séria stretnutí

Podľa šéfa diplomacie máme morálnu povinnosť Ukrajine k integrácii do rodiny západných demokracií pomôcť aj formálne, podporou jej jasnej európskej perspektívy.

Prečítajte si tiež:
Vojaci sa môžu hlásiť do aktívnych záloh, okrem nových skúseností získajú aj finančný bonus

„Minister Korčok popri konferencii GLOBSEC absolvuje sériu bilaterálnych stretnutí vrátane s generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie, ministrami zahraničných vecí Indie a Svätej stolice či s líderkou bieloruskej opozície,” uviedol rezort.

Viac k témam: GLOBSEC, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok považuje Ukrajinu už za súčasť Západu, ocenenie získal po prvýkrát celý národ krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií