fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojaci sa môžu hlásiť do aktívnych záloh, okrem nových skúseností získajú aj finančný bonus

Požiadať o zaradenie do aktívnych záloh môže každý, kto už slúžil v Ozbrojených silách SR (OS SR).

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) spustilo proces zaraďovania vojakov v zálohe do aktívnych záloh pre rok 2023. Aktívne zálohy budú pripravené predovšetkým na výkon mimoriadnej služby a na plnenie úloh Ozbrojených síl SR (OS SR) pri odstraňovaní následkov mimoriadnych udalostí. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Podmienky slúženia v aktívnych zálohách

Požiadať o zaradenie do aktívnych záloh môže vojak v zálohe, ktorý už slúžil v OS SR, vykonal povinnú vojenskú službu, absolvoval dobrovoľnú vojenskú prípravu alebo slúžil v niektorom z bezpečnostných zborov.

„V roku 2023 je plánovaný výcvik aktívnych záloh pre Generálny štáb Ozbrojených síl SR, Veliteľstvo pozemných síl v Trenčíne, veliteľstvá 1. mechanizovanej brigády v Topoľčanoch a 2. mechanizovanej brigády v Prešove, 5. pluk špeciálneho určenia v Žiline, Ženijný prápor v Seredi, Prápor radiačnej, chemickej a biologickej ochrany v Rožňave, Základňu výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine a tiež Vojenskú políciu,“ uvádza rezort obrany.

Záujemcovia o zaradenie do aktívnych záloh sa môžu prihlásiť do 30. septembra 2022 prostredníctvom ktorejkoľvek regrutačnej skupiny alebo elektronicky. Bližšie informácie o spôsobe prihlasovania, ako aj kontakty na jednotlivé regrutačné skupiny sú dostupné na webovej stránke MO SR.

Prečítajte si tiež:
Kaliňák ako Brhelov advokát upozorňuje na možnú nadkvalifikáciu skutkov v kauze Mýtnik

Rezort ponúka finančný príspevok

Tí, ktorí sa rozhodnú pre zaradenie do aktívnych záloh získajú cenné praktické skúsenosti z oblasti vojenského výcviku, ale napríklad aj finančný benefit, takzvaný motivačný príspevok vo výške 600 eur.

„Tento príspevok je vyplácaný každému vojakovi, ktorý je zaradený do aktívnych záloh počas celého kalendárneho roka a absolvuje minimálne 75 percent doby cvičenia alebo plnenia úloh ozbrojených síl,“ spresňuje rezort obrany.

Okrem motivačného príspevku je vojakom v aktívnej zálohe po absolvovaní cvičenia alebo plnenia úloh vyplácaná aj pomerná časť hodnostného platu.

Viac k témam: Finančná odmena, Vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojaci sa môžu hlásiť do aktívnych záloh, okrem nových skúseností získajú aj finančný bonus © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií