fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v Európe: Nákazu už potvrdili aj v Rakúsku a Chorvátsku

Rakúsko má prvé dva prípady nákazy koronavírusu. Dvojici v Innsbrucku infekciu potvrdili testy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa rakúskej agentúry APA majú obaja pacienti 24 rokov a žijú v Innsbrucku, minimálne jeden z nich ale pochádza z talianskej Lombardie. Prvého chorého potvrdilo aj Chorvátsko. Podľa vlády ide o mladíka zo Záhrebu, ktorý sa vrátil z Milána.

Koronavírus Rakúsko: U pacientov v Innsbrusku zatiaľ nie je úplne jasné, kde sa nakazili. Podľa zemského hajtmana Tirolska Günthera Platter je ale pravdepodobné, že sa s koronavírusom dostali do styku práve v Lombardii.

Koronavírus Rakúsko

Podľa serveru Der Standard nie sú v ohrození života, majú iba teplotu a teraz sú v izolácii. Na tirolské úrady sa obrátili sami a popísali im svoje symptómy.

Podozrenie na koronavírus teraz preverujú aj v Linzi. Päťdesiatpäťročný muž tu vykazoval syndrómy choroby covid-19 po návrate zo zájazdu z Benátok. Ostatní účastníci zájazdu majú zostať až do vyhodnotenia testov doma.

Rakúske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že sú pripravení postarať sa o pacientov s koronavírusom až v 59 nemocniciach. Najviac z nich je v Hornom a Dolnom Rakúsku, ktoré susedí s Českom. Vo Viedni majú pre prípadne chorých pripravenú “až stovku lôžok”.

Prečítajte si tiež:
6 nechutných vecí, ktoré o partnerovi zistíte, až keď s ním začnete žiť

Koronavírus je aj v Chorvátsku

Prvého nakazeného koronavírusom v utorok oznámilo aj Chorvátsko. Mladík, ktorý od 19. do 21. februára sa zdržiaval v talianskom Miláne, vykazuje mierne symptómy choroby. “Je v izolácii a momentálne sa mu darí dobre,” oznámil chorvátsky premiér Andrej Plenkovice.

V Taliansku je podľa najnovšej bilancie 283 nakazených.

Koronavírus na Slovensku

Na Slovensku nový koronavírus doteraz nebol potvrdený. Podľa hovorkyne MZ SR, Zuzany Eliášovej: „na Slovensku ochorenie COVID-19 (nový koronavírus) doteraz nebolo potvrdené. Aktuálne je k dnešnému dňu preverených 63 vzoriek.“ Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu pozorne sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam. „Slovensko tak podrobne sleduje situáciu týkajúcu sa ochorenia COVID-19 a je pripravené ju zvládnuť v prípade, že sa na našom území jeho výskyt potvrdí. Situáciu máme pod kontrolou, uskutočňujeme všetky preventívne opatrenia s cieľom maximálnej ochrany ľudí,“ povedal premiér.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ČTK Der Standard

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií