fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v Taliansku: Počet obetí stúpol na viac ako tisíc

Najinfikovanejšou európskou krajinou je Taliansko. Počet obetí už prekročil hranicu tisíc ľudí a počet prípadov nákazy sa rapídne zvýšil.

Máte tip? napíšte nám mailom

 

Slovensko, ale aj ostatné európske krajiny potvrdili výskyt nákazy približne desať dní po tom, čo sa objavila v Taliansku. Slovensko má oficiálne potvrdených 21 prípadov a podľa odborníkov sa práve počas tohto víkendu ukáže, akej situácii ešte len budeme musieť čeliť.

Koronavírus a Taliansko

Práve v Taliansku je situácia vrámci európskych krajín najvážnejšia. Koronavírus naozaj pustoší celú krajinu. Agentúra AFP včera informovala, že nákaza si vyžiadala už viac ako tisíc obetí. Počet úmrtí v krajine dosiahol 1016 a nakazených je viac ako 15-tisíc ľudí.

Alarmujúca je aj správa o počte úmrtí za posledných 24 hodín, ktorý sa zvýšil o 189. Počet potvrdených prípadov nákazy dosiahol 15 113.

Rovnako aj Slovensko, aj talianska vláda v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu zaviedla celý rad opatrení – vrátane zákazu cestovať okrem prípadov, keď je to nevyhnutné. Od štvrtka zostali zatvorené i všetky obchody s výnimkou potravín, lekární a predajní s tabakom a novinami.

Bezpečnostné opatrenia

Taliansky premiér ešte začiatkom týždňa avizoval, že krajina potrebuje sprísniť bezpečnostné opatrenia.

Prečítajte si tiež:
Dvaja fanúšikovia žalujú Madonnu! Sú znechutení a sklamaní
koronavirus taliansko nestandard
Koronavírusu podľahlo v Taliansku už viac ako tisíc ľudí. Zdroj: TASR

“Naše zvyky sa musia zmeniť, musia sa zmeniť teraz, všetci sa musím niečoho vzdať pre dobro Talianska,” vyhlásil taliansky premiér Guiseppe Conte s tým, že avizované opatrenia vstúpia do platnosti v utorok ráno. “Celé Taliansko sa stáva červenou zónou,” dodal premiér.

Prísne bezpečnostné opatrenia patria aj pre Spojené štáty. Obyvatelia Európskej únie od dnes nemôžu cestovať do Spojených štátov. Prísne opatrenia pre koronavírus zaviedol prezident Donald Trump so slovami, že európske štáty nákazu podcenili a nechce nič podobné riskovať. Jeho rozhodnutie vyvolalo na letiskách po celej Európe paniku.

Nový koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, prvý raz zaznamenali koncom vlaňajšieho decembra v priemyselnom veľkomeste Wu-chan, odkiaľ sa pravdepodobne rozšíril ďalej do Číny a následne zvyšku sveta. Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Ako sa chránite pred koronavírusom? Dodržujete bezpečnostné opatrenia a zostávate tráviť čas doma?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií