Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korupcia je na Slovensku rozšírená podľa 82 percent opýtaných, najviac ju vnímajú v zdravotníctve

Osobnú skúsenosť s korupciou však podľa prieskumu priznalo len deväť percent respondentov.

6.7.2023 (SITA.sk) – Korupcia je na Slovensku rozšírená podľa 82 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu Eurobarometer vypracovaného Európskou komisiou v období apríla a mája tohto roku.

Podľa prieskumu je priemer ľudí, ktorí považujú korupciu vo svojej krajine za rozšírení v rámci Európskej únie na úrovni 70 percent. Najviac vnímajú rozšírenie korupcie vo svojej krajine Gréci (97 percent) a najmenej Fíni (13 percent).

Podľa prieskumu sa za posledné tri roky úroveň korupcie na Slovensku zvýšila podľa 40 percent opýtaných, na rovnakej úrovni ostala podľa 41 percent a naopak sa znížila podľa 12 percent.

Najviac ľudí podľa prieskumu vníma korupciu v zdravotníctve (59 percent), v politike (54 percent), medzi verejnými funkcionármi (47 percent), alebo v súdnictve (46 percent).

Osobnú skúsenosť s korupciou však podľa prieskumu priznalo len deväť percent respondentov a len dve percentá priznali, že museli poskytnúť úplatok.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Členské štáty, Eurobarometer, Eurozóna, Korupcia, Prieskum, Štatistiky
Zdroj: SITA.sk – Korupcia je na Slovensku rozšírená podľa 82 percent opýtaných, najviac ju vnímajú v zdravotníctve © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií