fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kremeľ bude viesť vojnu na Ukrajine, kým nedosiahne všetky svoje ciele. Pripojí obsadené oblasti k Rusku?

Na otázku, či ruské úrady plánujú usporiadať referendá o pripojení obsadených oblastí k Rusku, odpovedal Peskov vyhýbavo.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ hodlá pokračovať vo svojej vojenskej operácii na Ukrajine, kým nenaplní svoje ciele.

Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov v piatok na otázku, ako Kremeľ vníma postup na Ukrajine za sto dní vojny, odpovedal, že ruské jednotky uspeli vo svojej hlavnej úlohe, ktorou bola „ochrana civilistov“ v oblastiach na východe Ukrajiny kontrolovaných Moskvou podporovanými separatistami.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské sily podľa Peskova „oslobodili“ mnohé oblasti Ukrajiny od „pronacistickej“ ukrajinskej armády a nacionalistických jednotiek, pričom dodal, že „táto práca bude pokračovať, kým nedosiahneme všetky ciele špeciálnej vojenskej operácie“.

Na otázku, či ruské úrady plánujú v týchto oblastiach usporiadať referendá o pripojení k Rusku, odpovedal Peskov vyhýbavo, že to bude závisieť od toho, ako sa situácia vyvinie.

On i ďalší ruskí predstavitelia pritom opakovane konštatovali, že o svojom statuse rozhodnú tamojší obyvatelia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Kremeľ bude viesť vojnu na Ukrajine, kým nedosiahne všetky svoje ciele. Pripojí obsadené oblasti k Rusku? © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mariupoľ sa ocitol podľa starostu v stredoveku, ľudia si perú v kalužiach na ulici a narastá riziko šírenia chorôb
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií