Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krištúfková chce „zachrániť“ vyplácanie príspevkov pre prvákov, tento nárok chce navyše rozšíriť pre žiakov prvého stupňa

Poslankyňa za hnutie Sme rodina predložila na septembrovú schôdzu parlamentu návrh zákona, ktorý by sa mal opätovne zaviesť vyplácanie 110-eurového príspevku na začiatku školského roka.

30.8.2022 (Webnoviny.sk) – Poslankyňa Národnej rady SR Petra Krištúfková navrhuje, aby sa pre žiakov prvého ročníka základných škôl aj naďalej vyplácal jednorazový príspevok.

110-eurový príspevok

Poslankyňa za hnutie Sme rodina predložila na septembrovú schôdzu parlamentu návrh zákona, ktorý by sa mal opätovne zaviesť vyplácanie 110-eurového príspevku na začiatku školského roka. V tlačovej správe o tom informuje hnutie Sme rodina.

“Je veľmi dôležité, aby príspevok na začiatok školského roka kontinuálne pokračoval. Týmto sa jeho vyplácanie zachráni, aj keď mu, bohužiaľ, hrozil zánik,“ vysvetlila poslankyňa Krištúfková.

Drahý nástup prvákov do školy

Doplnila, že si uvedomujú, že nástup prvákov do školy je pre rodiny finančne náročný a práve preto hnutie Sme rodina tento príspevok zaviedlo na základe niekoľkých podaní.

“Budem sa snažiť nájsť podporu aj na to, aby bol príspevok poskytovaný všetkým žiakom prvého stupňa,“ dodala Krištúfková.

Viac k témam: Finančný príspevok, Novela zákona, Školský rok
Zdroj: Webnoviny.sk – Krištúfková chce „zachrániť“ vyplácanie príspevkov pre prvákov, tento nárok chce navyše rozšíriť pre žiakov prvého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií