Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V desiatkach miest v Rusku sa konali protesty proti mobilizácii. Vojenskí analytici tiež odhadli, kedy dôjde k anexii

V najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny.

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) čelí ťažkej úlohe v snahe upokojiť ruské obyvateľstvo a zároveň mobilizovať dostatočný počet mužov na pokračovanie bojov. V najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine ISW uviedol, že 25. septembra zadokumentoval protesty v najmenej 35 ruských mestách a 26. septembra v najmenej 10 mestách.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská polícia podľa inštitútu naďalej potláča protesty a v meste Jakutsk v republike Sacha zadržala niekoľko desiatok žien. Informuje o tom web The Guardian.

ISW sa ďalej vyjadril, že „plánovaná anexia okupovaných častí Ukrajiny sa pravdepodobne uskutoční pred 1. októbrom alebo krátko po tomto dátume, ktorý je začiatkom jesenných odvodov do ruskej armády, aby boli možné nútené odvody ukrajinských civilistov pre boj proti Ukrajine“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Demonštrácie proti čiastočnej mobilizácii v Rusku (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Protesty, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – V desiatkach miest v Rusku sa konali protesty proti mobilizácii. Vojenskí analytici tiež odhadli, kedy dôjde k anexii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií